Zavrieť

Porady

daňový výdavok

Ahojte. Chcem sa opýtať vediem JÚ. FO prerušila živnosť k 15.6.05. Má auto ale nie je zaradené do majetku firmy, ale je prepísané na firmu./z FO súkromná na FO firmu/. Zároveň sa platí povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel /platí sa to každý štvrťrok/ a pýtam sa mám právo si dať do daňových výdavkov ostatné mesiace čiže od 7-12/05? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ak prerusila zivnost ku 16,6,2005 tak podla mojho nazoru v ziadnom pripade, uz to neni vydavok na dosiahnutie prijmov....

    torven je offline (nepripojený) torven

    Človek torven
    Nerozumiem vete: Má auto ale nie je zaradené do majetku firmy, ale je prepísané na firmu./z FO súkromná na FO firmu/.
    Tak vlastne na koho je to auto a kde je, či nie je zaradené?
    V prípade, že živnostník preruší činnosť, výdavky spojené so zákonným ručením si neuplatňuje.

    Lulaaa je offline (nepripojený) Lulaaa

    Lulaaa
    Chcem sa poďakovať za odpoveď aj tak som spravila aj s ostatnými výdavkami, len som sa chcela uistiť či to robím správne.
    A auto bolo iba prepísané a nie kúpené preto nie je zaradené v majetku nemala som obstarávaciu cenu vozidla.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ...Má auto ale nie je zaradené do majetku firmy, ale je prepísané na firmu./z FO súkromná na FO firmu/.
    Tak ako bolo spomínané už vyššie, to auto visí niekde vo vzduchoprázdne. Predsa ak je prepísané na firmu je firemné a treba ho zaevidovať do knihy DM a viesť ho v evidencii majetku firmy so všetkými náležitosťami.
    Pekný večer želám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.