Zavrieť

Porady

Pri silnejsom vetre mi nieco "vrzgoce" pod sadrokartonom.

Dobry den,

prosim nema niekto podobnu skusenost, s tym, ze na ackovej streche pri silnejsom vetre vrzgocu snad CD, UD profily alebo nieco. Neviem to presne urcit co to je, ale je to taky plechovy zvuk. V izbe(je tam jeden vykier) kde to vrzga nie su na sadrokartonoch ziadne praskliny, nic, cize k pohybu profilom asi nedochadza lebo by mi to asi zacalo praskat. Aspon si myslim.
Dik za rady a vase skusenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Môže to byť oplechovanie strechy,najmä okolo vikiera.Ale to by ste už určite zistili pri otvorenom okne.Silný vietor dokáže strechu riadne rozhýbať.Teoreticky by to mohli robiť aj konštrukcie SDK Po stavbách sa nám pohybuje veľa kadejakých exotov, ktorý dokážu aj nemožné.

    palci81 je offline (nepripojený) palci81

    palci81
    Strecha je robena presne podla projektu, boli dodrzane pocty krokiev, mam 2x kliestiny. Robila to oficialne strechary a dobra firma aspon podla referencii.
    S tym oplechovanim vvkierov, tak na to kuknem pocas vetra, ale mam pocit, ze to asi nebude ono.
    Len nechapem ako sa mozu tie SDK konstrukcie, takto prejavovat, a bez prasklin na sadrok. doskach.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Videl som toho už veľa aj nemožné a neskutočné ale nieje možné aby to boli SDK konštrukcie.V SDK môže byť počuť plechový zvuk niečo ako pukanie(bývajú to riadne "šupy"rany,ale nie niečo ako plechový zvuk).Som si takmer istý že to bude plechovanie strechy ,rýny,antény,alebo nejaké vývody inštalácií na streche,hromozvod...atd.Najlepšie to zistíte tak že s konkrétnou vecou niekto na streche potrasie a vy budete vo vnútri počúvať či je to "ono".

    pica je offline (nepripojený) pica

    pica
    to je to anglické štrašidlo,vraj sa sem hufne sťahujú,dostanu vraj podporu v nezamestnanosti,sadarmo všetko dobre nie,...!

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No my máme SDK podhľady v dome, nad nami nevyužité podkrovie a strecha nezateplená a nám to tiež vydáva také zvuky. Neviem, ako to tam máte vy, ale ja som to pripísala tomu, že pri tej SDK konštrukcii sú v spálni aj kúpelni blízko bodové svetlá a tie konštrukciu zohrejú a tá sa roztiahne a ak je urobená až po steny potom to puká. Ďalej si to zdôvodňujem tým, že sa to teda zohreje a keď zhasnem svetlá, asi sa to zvrchu rýchlo ochladzuje a preto to puká. Tiež je to teda taký kovový zvuk, ale skôr ako nejaké cinknutie, zvonenie. Riadne hlasné.

    brano8 je offline (nepripojený) brano8

    brano8
    Nam nieco podobne bucha tiez pod sadrokartonom. Ja si myslím ze to bucha hydroizolacia pod skridlou. ze je zle uchytená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.