Zavrieť

Porady

účtovanie akciového tovaru

Prosím Vás, poraďte mi ako účtovať, keď predávame tovar a k tovaru pridáme ako akciu zadarmo ďalší tovar, napr. predáme knihu za 17 EUR a k nej dáme ďalšiu knihu zadarmo - akože akciu , / nákupná cena akciovej knihy bola v hodnote 2 EUR, a my ju teraz dávame zadarmo/ a ako to účtovať aj na sklade. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ako tovar 504/132. Predpokladám že aby to malo zmysel tak na knihe za 17,- EUR je zisk väčší ako 2 EUR, takže na 504 bude nákupná cena tej čo predávate za 17 EUR a 2 EUR tej čo je zadarmo a na 604 bude cena 17,- EUR./Samozrejme ak ste plátcom DPH tak 17 - 10% DPH/

    encik je offline (nepripojený) encik

    encik
    Ja som myslela, čo s tým tovarom zadarmo,pretože ten sme tiež kúpili, zaúčtovala som ho ako tovar, samozrejme som uplatnila aj DPH ( 131/321, 343/321. Neviem, ako ho vyskladniť a zaúčtovať, či uplatniť DPH? ( vyskladniť na 504/132 v sume 2 EURá/nákupná cena bez DPH a zároveň aj skladová, a 343/132 /0,2 Eur = 10%z 2Eur cez ID/.Na tovare nieje logo,a niektorý tovar takto poskytovaný je aj nad 17 EUR ( napr. pri predaji 1 ks čerpadla + 1 ks hadica ktorej skladová cena je 18,20 Eur zadarmo). Chápať to ako daňovo uplatniteľný výdavok vynaložený s cieľom prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka a podpory predaja ťažšie predajných druhov tovaru , alebo je daňovo uznaný výdavok len do 16,59 Eur/ks ako reklamný predmet? Keď čítam § 2 aj 19 tak by som aj ten tovar za 18,20 EUR uznala ako daňový výdavok, v tom prípade je to účtovanie správne? Som z toho celá dopletená.

    účtovanie akciového tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.