Zavrieť

Porady

Výkaz majetku a závazkov pri ukonč. živnosti

Milí poraďáci, rada by som sa opýtala, ak podnikateľ ukončil v priebehu roka živnosť, má evidovaný este nejaký drobný majetok, buracie kladivo, rebrík, firemnú pečiatku, vrtacie kladivo a pod. co sa týka výkazu majetku a závazkov, ja som mu to dávala ako materiál v minulých obdobiach. Neviem teraz, ked ukončil, či to tam mám este dat, alebo ako s tým naložiť? Za skorú odpoved dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Prosim nevie mi nikto poradit? mám uz vsetko hotové a stojím len na tom výkaze. Nájde sa dobrá duša?

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Prosím účtovníci nikto sa tu nenájde, kto by mi poradil ako mám postupovať, ked uz zivnostník ukončil činnosť a má este nejaký drobný
    majetok, ako to mám uviest vo výkaze?

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    danka101 Pozri príspevok
    Milí poraďáci, rada by som sa opýtala, ak podnikateľ ukončil v priebehu roka živnosť, má evidovaný este nejaký drobný majetok, buracie kladivo, rebrík, firemnú pečiatku, vrtacie kladivo a pod. co sa týka výkazu majetku a závazkov, ja som mu to dávala ako materiál v minulých obdobiach. Neviem teraz, ked ukončil, či to tam mám este dat, alebo ako s tým naložiť? Za skorú odpoved dakujem
    Ak to náradie používal a nebol to odpisovaný DHM, tak sa vo Výkazoch vôbec nemal uvádzať, viď § 11 ods. 2 Postupov v JÚ.
    Ak ste ho tam uvádzali, tak asi najlepšie bude, dať ho v čase, keď ešte podnikal, do spotreby.
    Naposledy upravil ego.mc : 15.03.10 at 16:41 Dôvod: doplnenie a zamotanie sa do čiarok :-)

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Nie, nic som neodpisovala, bolo to hned vo výdavkoch. Len som to viedla na karte drobný hmotný majetok a uvádzala som to vo výkaze v kolonke materiál. Takze staci, ak dám teraz vo výkaze iba 0,-? a hotovo?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ego.mc Pozri príspevok
    Ak to náradie používal a nebol to odpisovaný DHM, tak sa vo Výkazoch vôbec nemal uvádzať, viď § 11 ods. 2 Postupov v JÚ.
    Ak ste ho tam uvádzali, tak asi najlepšie bude, dať ho v čase, keď ešte podnikal, do spotreby.
    Ja by som to trošku spresnila: tak asi najlepšie bude ... prestať ho vykazovať vo výkaze, nakoľko bol do spotreby už vydaný.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    danka101 Pozri príspevok
    Nie, nic som neodpisovala, bolo to hned vo výdavkoch. Len som to viedla na karte drobný hmotný majetok a uvádzala som to vo výkaze v kolonke materiál.
    Neuvádzate na akej karte. Malo by z nej vyplývať o aký majetok sa jedná a kedy bol zaradený do spotreby. Zároveň odporúčam zaznamenať vyradenie z používania.

    V prípade predaja po uzatvorení účtovných kníh sa utŕžených príjmov z evidovaného majetku týka zdanenie (platí časový test 5 rokov).

    Výkaz majetku a závazkov pri ukonč. živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.