Zavrieť

Porady

nevystavená fa o prijatej zálohe

Dobrý podvečer poraďaci,
neviem si rady čo s touto situáciou:
s.r.o., platca DPH, zaplatil zálohu 6000,-eur s DPH (na základe zmluvy) firme XY, ktorá mu mala predať auto. Firma XY mu auto nedodala a odmietla nám aj vystaviť faktúru o prijatej zálohe a ani platbu nám nevráti.
Ako mám zaúčtovať túto platbu?
Prosím, poraďte mi.
ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak bola platba platená na základe zmluvy - máte to úplne jasné.
    Zo znenia zmluvy je zrejmé, že išlo o zálohu na hmotný majetok a toto účtovne zachytíte na účte 052.
    Zodpovednosť za nevystavenie faktúry k prijatej platbe je na dodávateľovi. (možno išlo o plnenie bez Dph ? ak to bolo v r. 2009 a dodávka sa vzťahovala na OA ???)
    Na účte 052 bude do chvíle, kým:
    - nesplnia dodávku
    - nevrátia zálohu

    Ak nenastane ani jedno ani druhé, ostáva vymáhať zálohu súdnou cestou.
    Nejde o smiešnu sumu.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    azla Pozri príspevok
    Ak bola platba platená na základe zmluvy - máte to úplne jasné.
    Zo znenia zmluvy je zrejmé, že išlo o zálohu na hmotný majetok a toto účtovne zachytíte na účte 052.
    Zodpovednosť za nevystavenie faktúry k prijatej platbe je na dodávateľovi. (možno išlo o plnenie bez Dph ? ak to bolo v r. 2009 a dodávka sa vzťahovala na OA ???)
    Na účte 052 bude do chvíle, kým:
    - nesplnia dodávku
    - nevrátia zálohu

    Ak nenastane ani jedno ani druhé, ostáva vymáhať zálohu súdnou cestou.
    Nejde o smiešnu sumu.

    Ďakujem. Mám to na 052, ale nebola som si istá, či to tam môže ostať ak viem, čo nás čaká.
    Áno, neje to smiešna suma a bude sa to pravdepodobne riešiť súdnou cestou, nakoľko je tam oveľa viac podnetov na súdne konanie.
    Ešte raz ďakujem a prajem pekný večer

    zuzule je offline (nepripojený) zuzule

    zuzule
    Dobrý večer,
    nadviažem na túto tému a spýtam sa Vás, čo robiť, ak som ja, platiteľ DPH, na dražbe vydražila hnuteľnú vec a jej vlastník, tiež platiteľ DPH mi odmietol vystaviť faktúru s odôvodnením, že by nemal z čoho DPH odviesť.
    Napadlo mi, že by som napísala oznámenie na DU pôvodného vlastníka. Čo by som ešte mala - mohla urobiť? Ako sa k tej faktúre dopracovať? Jedná sa o dosť veľkú čiastku DPH, ktorú si chcem samozrejme uplatniť.
    Ďakujem.

    nevystavená fa o prijatej zálohe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.