Zavrieť

Porady

dotácia

ahojte poraďáci chcela by som sa opýtať či prebehli nejaké zmeny v účtovaní dotácie.
mam chlapíka ktorý dostal dotáciu v 6.mes. 2009 a dal si ju na odvody do fondov aj + na nejaké stroje a účtovníctvo má na paušálne výdavky 40%.

Dotáciu zaúčtujem ako PNZD v decembri 2009 spočítam koľko z dotácie spotreboval (fondy + stroje) to dám ako VOZD a v tej istej hodnote dám aj dotáciu ako POZD a ostatok dotácie vyúčtujem v roku 2010?

zaúčtujem to takto správne?

Ďakujem za skorú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marika. Pozri príspevok
    ahojte poraďáci chcela by som sa opýtať či prebehli nejaké zmeny v účtovaní dotácie.
    mam chlapíka ktorý dostal dotáciu v 6.mes. 2009 a dal si ju na odvody do fondov aj + na nejaké stroje a účtovníctvo má na paušálne výdavky 40%.

    Dotáciu zaúčtujem ako PNZD v decembri 2009 spočítam koľko z dotácie spotreboval (fondy + stroje) to dám ako VOZD a v tej istej hodnote dám aj dotáciu ako POZD a ostatok dotácie vyúčtujem v roku 2010?

    zaúčtujem to takto správne?

    Ďakujem za skorú radu.
    Nie,
    pokiaľ uplatňuje paušalne výdavky, tak celá dotácia ide do príjmu roku 2009.

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    ok ďakujem za radu, ale potom tie výdavky za stroje dám ako VNZD? vlastne to budem len ako doklad že tie stroje naozaj kúpil?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marika. Pozri príspevok
    ok ďakujem za radu, ale potom tie výdavky za stroje dám ako VNZD? vlastne to budem len ako doklad že tie stroje naozaj kúpil?
    Hm,
    ved mu robíš JU, podla toho čo píšeš. V predošlom príspevku a teda v zadaní.

    Ty si chcela nakombinovať paušal s realnymi výdavkami? Som mimo prepáč.

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    áno jednoduché, áno máš pravdu teraz mi to doplo asi je už pokročilejsia hodina na moje mozgové závity. Ďakujem za radu

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    marika. Pozri príspevok
    ok ďakujem za radu, ale potom tie výdavky za stroje dám ako VNZD? vlastne to budem len ako doklad že tie stroje naozaj kúpil?
    Eviduješ iba príjmy a výdavky na odvody do poisťovní.
    prečítaj si §6 ods.10)

    A vlastne mu urob normálne JÚ ako sa patrí a potom porovnaj, či budú paušálne výdavky výhodnejšie.

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    no pri jeho minimálnych výdavkoch sú lepšie PV ako výdavky klasika no neviem ako mu to bude strieľať keď mu dám celú dotáciu do príjmu keďže živnosť mal len od 6 mesiaca tak aby sa mu nezdvihli odvody (nevieš náhodou ako sa to vypočítava?) aby nemusel platiť zbytočne veľké odvody?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marika. Pozri príspevok
    no pri jeho minimálnych výdavkoch sú lepšie PV ako výdavky klasika no neviem ako mu to bude strieľať keď mu dám celú dotáciu do príjmu keďže živnosť mal len od 6 mesiaca tak aby sa mu nezdvihli odvody (nevieš náhodou ako sa to vypočítava?) aby nemusel platiť zbytočne veľké odvody?
    Nepíšeš v akej výške bola dotácia, od kedy má otvorenú živnosť a v akej výške boli príjmy z podnikania v roku 2009.

    Bez týchto údajov sa nedá povedať aké odvody bude platiť.

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    dotácia = 2 416,15
    príjem z podnikania = 4 210,50
    živnosť otvorená od = 01.06.2009

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marika. Pozri príspevok
    dotácia = 2 416,15
    príjem z podnikania = 4 210,50
    živnosť otvorená od = 01.06.2009
    Výjdu mu odvody z minima , lebo jeho základ dane pri paušale bude 3769,14 a to /7 /2 je menej ako 295,50 stiahni si tabulku z http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html pomôže Ti to, odvody som dala odhadom.

    Daňové priznanie
    Príjem 6 626,65
    Náklady 40% 2 650,66
    Odvody 206,85
    Základ dane 3 769,14
    Nezdan.min. 4 025,70
    Poistka 0,00
    Základ dane -256,56
    Daň -48,75
    Daňový bonus 0,00

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    Čiže ako som dobre pochopila keď sa dotácia dáva do príjmu tak má nárok na paušál aj z dotácie?
    ó XANTI ďakujem ti veľmi pekne moc si mi pomohol idem si to hneď vytlačiť.
    Ďakujem

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marika. Pozri príspevok
    Čiže ako som dobre pochopila keď sa dotácia dáva do príjmu tak má nárok na paušál aj z dotácie?
    ó XANTI ďakujem ti veľmi pekne moc si mi pomohol idem si to hneď vytlačiť.
    Ďakujem
    Samozrejme, že paušal je aj z dotácie. Ako ináč. A ked tak už pomohla som žena.

    CO si ideš vytlačiť? Tabulku? Tú si ulož a vypíš podla vzoru.

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    [QUOTE=Xanti;1338643]Samozrejme, že paušal je aj z dotácie. Ako ináč. A ked tak už pomohla som žena.

    Och prepáč myslela som si že si chlap

    prosím ťa vedela by si ešte poradiť? viď tému ako s phm???? na konci je napísaný môj príspevok.

    Ďakujem ti zatiaľ veľmi pekne

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marika. Pozri príspevok
    Och prepáč myslela som si že si chlap

    prosím ťa vedela by si ešte poradiť? viď tému ako s phm???? na konci je napísaný môj príspevok.

    Ďakujem ti zatiaľ veľmi pekne
    Ee nevedela PHM je mimo môj obzor zájmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.