Zavrieť

Porady

Cena za "malicke" uctovnictvo

Ahojte,
neviem ci som zvolil vhodnu kategoriu, ale hadam ma neposlete kade lahsie
Chcel by som sa spytat, aka je primerana cena za spravenie podvojneho uctovnictva za cely minuly rok (resp. april kedy firma vznikla - december), pricom jedine doklady ktore firma ma su faktury ktore vystavila svojim odberatelom sluzieb, a tych su radovo desiatky (mozno 50)..zamestnancov nemala cize ani mzdy, ani sa nic na nu nekupovalo, ani nam nikto faktury nevystavoval... potrebujem v podstate len minimalne nutne vystupy, ktore su povinne resp. potrebne na podanie danoveho. Jedna sa o v.o.s.
Viete poradit, kolko si za to moze ferovy uctovnik vypytat ? Diki moc.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rouen Pozri príspevok
Ahojte,
neviem ci som zvolil vhodnu kategoriu, ale hadam ma neposlete kade lahsie
Chcel by som sa spytat, aka je primerana cena za spravenie podvojneho uctovnictva za cely minuly rok (resp. april kedy firma vznikla - december), pricom jedine doklady ktore firma ma su faktury ktore vystavila svojim odberatelom sluzieb, a tych su radovo desiatky (mozno 50)..zamestnancov nemala cize ani mzdy, ani sa nic na nu nekupovalo, ani nam nikto faktury nevystavoval... potrebujem v podstate len minimalne nutne vystupy, ktore su povinne resp. potrebne na podanie danoveho. Jedna sa o v.o.s.
Viete poradit, kolko si za to moze ferovy uctovnik vypytat ? Diki moc.
pripočítaj ešte banku a pod,a samotné daňové priznanie a veci okolo toho-žeby 300eur? čo vy na to účtovníci?
0 0
rouen rouen

rouen je offline (nepripojený) rouen

to myslis vazne ? nahodit takychto par faktur do uctonickeho softu je pre uctovnika robota na par hodin, ani nie den, vystupy mu to urobi samo... to ak uctovnik zaraba 9000/den (aj to taky kratky), tak to neviem naco som 5 rokov studoval vysku :P
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rouen Pozri príspevok
to myslis vazne ? nahodit takychto par faktur do uctonickeho softu je pre uctovnika robota na par hodin, ani nie den, vystupy mu to urobi samo... to ak uctovnik zaraba 9000/den (aj to taky kratky), tak to neviem naco som 5 rokov studoval vysku :P
Stano myslím si, že cenu odhadol celkom dobre. Samotné DP pre PO sa pohybuje okolo 100-150 eur so všetkými prílohami. Neverím tomu, že ti program napr. samo urobí poznámky k DP.
5 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

rouen Pozri príspevok
to myslis vazne ? nahodit takychto par faktur do uctonickeho softu je pre uctovnika robota na par hodin, ani nie den, vystupy mu to urobi samo... to ak uctovnik zaraba 9000/den (aj to taky kratky), tak to neviem naco som 5 rokov studoval vysku :P
myslíš, že účtovníci neštudujú 5 rokov výšku?
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rouen Pozri príspevok
to myslis vazne ? nahodit takychto par faktur do uctonickeho softu je pre uctovnika robota na par hodin, ani nie den, vystupy mu to urobi samo... to ak uctovnik zaraba 9000/den (aj to taky kratky), tak to neviem naco som 5 rokov studoval vysku :P
OK,poďme na to inak-právnik si za napísanie jedného odvolania na súde vypýta cca.150eur a má to za 2 hodiny,takže všetko je relatívné...
0 0
rouen rouen

rouen je offline (nepripojený) rouen

Ok tak sa opravim... tak som nemusel studovat 5 rokov informatiku na to aby som zarabal 40tisic, keby som vedel ze uctovnik zaraba 180 000... alebo zeby nie?
Nechcel som nikoho urazit, len ma to prekvapilo, podla mna pridana hodnota tej prace zdaleka nie je 300eur/par hodin.. fakt neviem co by som musel robit, aby pridana hodnota mojej prace bola taka, aby som mohol este 9000/den davat na uctovnictvo, co je v podstate len nutne zlo okolo vyrabania tej mojej pridanej hodnoty
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rouen Pozri príspevok
Ok tak sa opravim... tak som nemusel studovat 5 rokov informatiku na to aby som zarabal 40tisic, keby som vedel ze uctovnik zaraba 180 000... alebo zeby nie?
Nechcel som nikoho urazit, len ma to prekvapilo, podla mna pridana hodnota tej prace zdaleka nie je 300eur/par hodin.. fakt neviem co by som musel robit, aby pridana hodnota mojej prace bola taka, aby som mohol este 9000/den davat na uctovnictvo, co je v podstate len nutne zlo okolo vyrabania tej mojej pridanej hodnoty

Označené je ten problém, že prečo nevieš oceniť prácu účtovníka. Ak sa k tomu staviaš takto, potom priznám sa ti, že ma úráža to ako ty neúčtovník kafreš nám to "biznisu".
4 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rouen Pozri príspevok
Ok tak sa opravim... tak som nemusel studovat 5 rokov informatiku na to aby som zarabal 40tisic, keby som vedel ze uctovnik zaraba 180 000... alebo zeby nie?
Nechcel som nikoho urazit, len ma to prekvapilo, podla mna pridana hodnota tej prace zdaleka nie je 300eur/par hodin.. fakt neviem co by som musel robit, aby pridana hodnota mojej prace bola taka, aby som mohol este 9000/den davat na uctovnictvo, co je v podstate len nutne zlo okolo vyrabania tej mojej pridanej hodnoty
Len vieš, účtovník má ale zároveň veľkú zodpovednosť za to účto-a tam nejde o malé sumy-inak, toto som napísal moj odhad na jednorázovú záležitosť-samozrejme,že keby si si našiel nejakého účtovníka a dohodol sa s ním na dlhodobej spolupráci,tak samozrejme by ste sa dohodli na cene- i keď neviem,či by si išiel nejako hlbšie pod tých 300eur,hmhm
A zabudol si na výdavky pomimo- spotreba papiera, toneru atď...
A ďalej-dobrý účtovník ti poradí,čo a ako s daňami a pod.-čo,kde,kedy je výhodnejšie uplatniť a pod.
0 0
rouen rouen

rouen je offline (nepripojený) rouen

A podla teba nie je ? Povedz mi uprimne, kolko malych podnikatelov a firiem by si ho podla teba davalo robit, keby nebolo povinne zo zakona? Skus v percentach
Ale to uz sme hodne od temy.. bol som zvedavy na ferovu cenu, zatial som tu videl jedno cislo, ktore sa mi sice nepacilo ale to uz je moj problem, vsakze Debata o hodnote kohokolvek prace je prudko filozoficka, nemusime tu v nej pokracovat...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

rouen Pozri príspevok
Ok tak sa opravim... tak som nemusel studovat 5 rokov informatiku na to aby som zarabal 40tisic, keby som vedel ze uctovnik zaraba 180 000... alebo zeby nie?
Nechcel som nikoho urazit, len ma to prekvapilo, podla mna pridana hodnota tej prace zdaleka nie je 300eur/par hodin.. fakt neviem co by som musel robit, aby pridana hodnota mojej prace bola taka, aby som mohol este 9000/den davat na uctovnictvo, co je v podstate len nutne zlo okolo vyrabania tej mojej pridanej hodnoty
Prepáč, ale keď to pokladáš za také Nič - spraviť účtovníctvo a daňové priznanie, prečo si to nespravíš sám.. väčšinou to ľudia, ktorí si to priznanie dajú spraviť, berú iba ako vypísanie pár riadkov a pritom si ani u zamestnávateľa nevedia vypýtať podklady k tomuto daňovému.. ja som bola včera pol hodku u zubára, za dve plomby si vypýtal 35 éčiek a tiež to beriem iba ako to, že si proste vypýtal za prácu, ktorú si ja neviem spraviť.. a to nie je súkromý lekár.. jednoducho, taký je život..
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rouen Pozri príspevok
A podla teba nie je ? Povedz mi uprimne, kolko malych podnikatelov a firiem by si ho podla teba davalo robit, keby nebolo povinne zo zakona? Skus v percentach
Ale to uz sme hodne od temy.. bol som zvedavy na ferovu cenu, zatial som tu videl jedno cislo, ktore sa mi sice nepacilo ale to uz je moj problem, vsakze Debata o hodnote kohokolvek prace je prudko filozoficka, nemusime tu v nej pokracovat...
ježíš mária roue-nko, ale však účtovníctvo tu bolo odjakživa-už za Caesara, tak potom možme hneď zrušiť štát a nastoliť anarchiu...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

rouen Pozri príspevok
A podla teba nie je ? Povedz mi uprimne, kolko malych podnikatelov a firiem by si ho podla teba davalo robit, keby nebolo povinne zo zakona? Skus v percentach
Ale to uz sme hodne od temy.. bol som zvedavy na ferovu cenu, zatial som tu videl jedno cislo, ktore sa mi sice nepacilo ale to uz je moj problem, vsakze Debata o hodnote kohokolvek prace je prudko filozoficka, nemusime tu v nej pokracovat...
A aká je tvoja cenová predstava?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ewita888 Pozri príspevok
Prepáč, ale keď to pokladáš za také Nič - spraviť účtovníctvo a daňové priznanie, prečo si to nespravíš sám.. väčšinou to ľudia, ktorí si to priznanie dajú spraviť, berú iba ako vypísanie pár riadkov a pritom si ani u zamestnávateľa nevedia vypýtať podklady k tomuto daňovému.. ja som bola včera pol hodku u zubára, za dve plomby si vypýtal 35 éčiek a tiež to beriem iba ako to, že si proste vypýtal za prácu, ktorú si ja neviem spraviť.. a to nie je súkromý lekár.. jednoducho, taký je život..
zubára mi ani nespomínaj...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

neznasam prepocty zarobku uctovnika podla hodin na mesiac... netreba zabudat, ze obdobie danovych priznani takych ako uvadza zadavatel temy, je tu tri mesiace v roku... navyse drviva vacsina sa prave teraz zobudza ze im treba danove priznanie spravit... roboty je v tomto obdobi vyse hlavy a vtesnat tam niekoho neplanovaneho je niekedy tazke... navyse je (podla mna) namieste vypytat si priplatok za neskore donesenie dokladov (kde bola uctovna jednotka doteraz?)

a este nezabudni, ze pc nieco stoji, program neni zadarmo, aktualizacia programu neni zadarmo, skolenia tiez, kancelarske pomocky, tlaciaren, toner, energia, dane, odvody...

na zaver len dodam: ked to podla teba spravi soft, tak si DP urob sam... drzim palce...

urobim este spatny vypocet... zober si, ze ty das 300e rocne... to je 25eur mesacne... aj to ti je vela? tolko stoji telefon, alebo vymena pneumatik za 10min... jedna navsteva v kadernictve (taky priemer)... a nakup jedla u nas napr. na 2-3 dni... stale je to vela?
4 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
musím sa pripojiť, lebo mi to nedá.

Spraviť účtovníctvo neznamená len nahodiť tých 50 faktúr. Treba zrátať ešte fakt výpisy, interné doklady (časové rozlíšenie, nevyfakturované dodávky), uzávierkové zápisy, výpočet dane, ZRF a podobne. Nahodiť to do PC, je to najjednoduchšie. Problém je to skompletizovať!

1.urobiť danove priznanie a vyčísliť daň
2.urobiť poznámky (duplom teraz pri prechode na € žiadna sranda)
3.urobiť výkazy (tento rok mimoriadna makačka)
4.vypočítať pre PO preddavky (včera mi to zabralo 2 hodiny,lebo tam vznikla komplikácia)
5.pripraviť uč.závierku do OR do Zbierky listín (vrátane vyhlásenia, sprievodneho listu)
6.všetko kompletne vytlačiť aj pre klienta

Toto fakt nezaberie len pár hodín. Ja takúto sro robím pár dní. Takže za učtovnú závierku si vypýtať 166€ je uplne normalne plus vypýtať za to účtovníctvo vrátane uzávierkových zápisov (cca 50-70€ mesačne).
5 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

rouen Pozri príspevok
to myslis vazne ? nahodit takychto par faktur do uctonickeho softu je pre uctovnika robota na par hodin, ani nie den, vystupy mu to urobi samo... to ak uctovnik zaraba 9000/den (aj to taky kratky), tak to neviem naco som 5 rokov studoval vysku :P
Neviem ako si prišiel k sume 9000/ deň ???
Stano Ti napísal cenu za práce spojené so zaevidovaním novej firmy, zavedením počiatočných stavov, zaúčtovania vystavených faktúr, nahodenie adries všetkých odberateľov,...alebo si myslíš, že soft už to má? ... následne spracovanie výkazov, daňového priznania a poznámok k účtovnej závierke.
Ak som to dobre pochopila, to by bola cena za celú mesačnú prácu na Tvojej firme + závierka, ... píšeš, že vznikla v decembri.
To chceš tvrdiť, že sa dá zvládnuť ani nie za hodinu ?????
0 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

Hm, no priznám sa, že som účtovníčka a aj mňa tá suma mierne zaskočila. To bude asi tým, že som len obyčajný rádový zamestnanec úplne iného regiónu... a nikdy som nečítala tému "Koľko si za to pýtať"...
Ak si to účtovníctvo dáš spracovať obyčajnému rádovému zamestnancovi, ktorý Ti to urobí jednorázovo na dohodu o vykonaní práce, určite zaplatíš za to účtovníctvo nižšiu sumu. Ale to už zodpovednosť za účtovníctvo bude čisto na Tebe, nie na tom "zamestnancovi"... Otázne je, či to aj naozaj bude dobre spracované - kvalitu spracovania nezistíš zo sumy, ktorú si zapýta, ani z osobného pohovoru.
Živnostník preberie na seba aj toto riziko, pretože sa môže proti spôsobeným škodám poistiť. Sám teda zváž, za koľko Ti to naozaj stojí. Môžeš ísť do rizika za podstatne nižšiu sumu za spracovanie účtovníctva - verím, že takého človeka vo svojom okolí nájdeš.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

rouen Pozri príspevok
to myslis vazne ? nahodit takychto par faktur do uctonickeho softu je pre uctovnika robota na par hodin, ani nie den, vystupy mu to urobi samo... to ak uctovnik zaraba 9000/den (aj to taky kratky), tak to neviem naco som 5 rokov studoval vysku :P
... a čo tak sa "prekvalifikovať", keď už to vidíš takto ?
...myslela som štúdium ekonomie.
Naposledy upravil VladoaKatka : 16.03.10 at 10:23 Dôvod: doplnený text
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

prekvalifikované upratovačky na tiežúčtovníčky - mimochodom je ich plná porada, ani nemusíš dlho hľadať - ti urobia účto za kávu a bonboniéru, neľakaj sa, nie je naša práca platená 9000 /deň. Nie sme tu žiadny Noromojsejovci...
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Stanislav 1975 Pozri príspevok
zubára mi ani nespomínaj...
ok, už nebudem.. ale bol dobrý, neubližoval ma to normálne rozčúlilo tento postoj.. mne si dal tiež robiť DP, síce len A jeden známy a poslal mi čokoládu za to.. som si ale privyrobila musím mu za ňu poldeci kúpiť nabudúce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať