Zavrieť

Porady

Dobropis na prelome rokov

Prosím vie mi niekto poradiť ako zaúčtovať dobropis, ktorý sa vzťahuje k starému roku? Este som neuzavrela rok, tak by som to chcela zohľadniť aj v starom roku... Je to DBP za telekomunikačné služby čiže v starom roku mám 518,343/321 a teraz v marci mi prišiel DBP - respektíve faktúra v ktorej sú náklady za telefónne služby v novom roku a je tam mínus neoprávnene fakturované náklady starého roku a keďže náklady fakturované v starom roku sú vyššie ako v novom - celá faktúra je dobropis.... Ibaže neviem ako to mám naúčtovať v starom roku 326/518? alebo aký je správny účet, lebo v novom roku to musím dat mínusom na stranu MD...
Prosím poradťe
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džejn je offline (nepripojený) Džejn

    Džejn
    prosím nevie mi nikto poradiť? Nikto nemá skúsenosti s tým na aký protiúčet by som to mohla dať?

    Džejn je offline (nepripojený) Džejn

    Džejn
    V knihe od p. Cenigovej som našla možnosť účtovania 315/518 - hovorí že:
    Pohľadávka voči dodávateľom určená na základe zmluvy alebo iného dokladu ku dňu účtovnej závierky vo výške nároku na zľavy /bonusy,skontá, rabaty), ktoré sa týkajú prijatých dodávok do konca účtovného obdobia.... a ja mám dobropis v marci nasledujúceho roku....
    takže podľa nej by som to mohla dať v starom roku 315/518
    ale môžem v novom roku naúčtovať -315/-321 ?

    naozaj nikto nevie?

    Džejn je offline (nepripojený) Džejn

    Džejn
    ahoj

    ďakujem krásne za odpoveď. Naúčtujem to tak 315/518, lebo ma lákal účet 326 ale ten by potom bol na konci roku mínusový a to mi nechce vziať súvahy....
    ale ďakujem, aspoň budem trošku smelšia.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Služba týkajúca sa aj r. 2011, aj r. 2012. V r. 2011 prišla faktúra, účtovanie: 518, 381,343/321.
    V januári sa zistilo, že boli fakturované služby, ktoré neboli poskytnuté. Na konci januára prišiel dobropis na celú sumu faktúry. Cez ID v r. 2011 zaúčtujem sumu služby pripadajúcu na r. 2011, účtovanie 315/518.
    Je správne, ak v r. 2011 cez ID zaúčtujem aj 315/381?

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte DP za rok 2011 mám už odovzdané, teraz som vystavovala dobropisy za r. 2010 a 2011 (kontrola-eurofondy). Mám to zaúčtovať normálne ako zníženie výnosov alebo čo s tým?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najka Pozri príspevok
    Ahojte DP za rok 2011 mám už odovzdané, teraz som vystavovala dobropisy za r. 2010 a 2011 (kontrola-eurofondy). Mám to zaúčtovať normálne ako zníženie výnosov alebo čo s tým?
    Zaúčtuješ ich už do roka 2012.

    Dobropis na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.