Zavrieť

Porady

Zmena názvu tovaru

Dobrý deň

chcel by som sa spýtať či napr. môžem kúpiť materiál prebaliť ho do menších sáčkou a predávať pod iným názvom
Naposledy upravil Joe832 : 16.03.10 at 18:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    frndzalica je offline (nepripojený) frndzalica

    frndzalica
    Jediný kto môže mať výhrady je výrobca od ktorého chceš kupovať. Ak ti dá na to súhlas tak môžeš. Niektoré produkty sú na to určené. Ale väčšinou ak ide o produkt určený konečnému spotrebiteľovi ti súhlas samozrejme nedá. No množstvo výrobcov vyrába produkty určené iným výrobcom. Či už hotové, alebo len suroviny, ktoré sa po zmiešaní v určitom pomere s ďalším vytvorí TVOJ produkt predávajúci pod tvojim menom/značkou.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    My sme nakupovali potreby pre reštauratorov vo veľkom /10kg balenie/-samozrejme ak nakupis väčšie mnozstvo-mas zľavu na materiál/tovar, potom sa to fyzicky rozvažilo na 1 kg balenie /kedze o 10 kg nebol zaujem len o mensie mnozstva/ vyrobili sme si etikety, kde sme udali napr.Výrobca:EÚ, Dovozca a predajca:nasa firma s adresou.Tovar sme museli premenovat, kedze sa to vozilo z rôznych kutov:Taliansko,Nemecko,Korea,Rakusko,Francuzsko.. ..pochopitelne sme museli nazov tovaru uvadzat v slovenčine nie v cudzom jazyku ale podstata nazvu musela zostať-takze nazov tovaru pod akym je znamy na Slovensku=nazvu dla zahraničia /pr. Ochranny lak....Vernice per..../nemôzes si bez suhlasu vyrobcu zmenit nazov-ked to ľudia poznaju pod nazvom napr.Duvilax-ako pises,nemôzes svojvolne dat tomu nazov napr.Lep Domax a pod.Nazov môžes davat len v pripade ze ty niečo vyprodukujes-je to tvoja vlastna vyroba-mas na to certifikat a das tomu aj meno-nazov.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nie, nesmies. Nakolko oznacenie tovaru je predmetom dusevneho vlastnictva. Cize nemozes to robit svojvolne. Budes potrebovat mat na to uzatvorenu pisomnu zmluvu s vyrobcom resp. s nositelom autorskych prav k znacke resp. oznaceniu tovaru.

    Joe832 je offline (nepripojený) Joe832

    Joe832
    Napríklad ako sa predáva lepidlo Duvilax na papier a drevo, ale v papiernictvách ho predávajú v menšom obale ako lepidlo na puzzle pod iným menom a či treba nejaký súhlas a od koho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.