Zavrieť

Porady

Súkromné platby spoločníka na účet 355?

Robím PU sro, v podstate prvý rok čo ako tak fungujeme. Práve som si vycucla hlavnu knihu a idem ucet za uctom...a rozmyslam kontrolujem zostatky.

Na úcte 355 ostatne pohladavky voci spolocnikom
mám zostatok - účtovala som tam ked spoločnik omylom zaplatil fa za sluzbu ktorá sa nedala dat do nakladov sro (355/221)

A teraz neviem ci to tam moze na konci roka byt..ci sa to nejako cisti ID-om?

ALEBO či sa má používať iný sposob napr. 518999 (518999/221) - ako nedanový náklad, ale ten mi zase svieti na DP ako pripocitatelna polozka.

Nemám s tým prax, prosím poradte mi 355 alebo 518 alebo ani ani...
a co sa tyka 355 moze tam byt ku koncu roka 20009 zostatok, ktory vycistim napr v aprily 2010 po rozdeleni zisku spolocnikom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Tita Pozri príspevok
    Robím PU sro, v podstate prvý rok čo ako tak fungujeme. Práve som si vycucla hlavnu knihu a idem ucet za uctom...a rozmyslam kontrolujem zostatky.

    Na úcte 355 ostatne pohladavky voci spolocnikom
    mám zostatok - účtovala som tam ked spoločnik omylom zaplatil fa za sluzbu ktorá sa nedala dat do nakladov sro (355/221)

    A teraz neviem ci to tam moze na konci roka byt..ci sa to nejako cisti ID-om?

    ALEBO či sa má používať iný sposob napr. 518999 (518999/221) - ako nedanový náklad, ale ten mi zase svieti na DP ako pripocitatelna polozka.

    Nemám s tým prax, prosím poradte mi 355 alebo 518 alebo ani ani...
    a co sa tyka 355 moze tam byt ku koncu roka 20009 zostatok, ktory vycistim napr v aprily 2010 po rozdeleni zisku spolocnikom.

    Ide o to o akú službu ide, ak bola vyslovene pre spoločníka a len ju uhradil z firemného účtu tak by som to dal na 355 /zostatok samozrejme k31.12 môže byť/ ak ale ide o službu pre firmu ale daňovo neuznanú tak samozrejme na 518. Účet 355 môže byť po rozdelení zisku cez ID vyrovnaný voči 364.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Dakujeeeem pekne je to v mojom prípade skôr prvý prípad, teda 355 - úhrada fa za telefonne poplatky ale súkromne, pretože nemám fa na firmu

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak nemá zostatok na D 365, potom si spoločník/ konateľ sťaby požičal z firmy, buď sa musí do príjmov zaúčtovať obvyklý úrok a nezaplatený úrok pripočítať k platu ako nepeňažný príjem. Alebo sa mýlim?
    Cestovné náklady klienta (+3 osoby- podľa zoznamu na faktúre k letenkám, zaúčtované na MD 355) daňová kontrola dodanila ako nepeňažný príjem konateľa, hoci na D 365 bol pomerne vysoký (niekoľkonásobne presahujúci cenu leteniek) zostatok k 31.12.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Ale ak mi na 355 ostalo cca 10 Eur - sťaby si spoločník požičal a ja to k 31.12. vyčistím, vkladom do pokladne 211/355 - vrátenie pôžičky spoločníka je to ok?

    VieraSla je offline (nepripojený) VieraSla

    VieraSla
    Doporučila by som Ti, aby si pri každom takom prípade hneď oboznámila spoločníka a navrhla mu ako sa dá pokračovať pri účtovaní. Neučtuj to automaticky na 355, lebo na konci roka nebude chceť veriť, koľko minul na súkromné účely a budeš sa musieť aj tak k tomu vrátiť a vyhľadávať mu všetky doklady.

    Súkromné platby spoločníka na účet 355?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.