Zavrieť

Porady

Tovar alebo výrobky a služby?

Dobrý večer, chcel by som sa Vás spýtať ak je na faktúre uvedené

- faktúrujem vám za montáž elektr. hodín na budove... v cene je zahrnutá dodávka a výroba nosnej konzoly v cene...

- faktúrujem vám dodávku a výmenu hl. ističa na stavbu v cene...

ako to mám uviesť v peňažnom denníku, že má príjem zahŕňaný do základu dane - tovar?, alebo výrobky a služby?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ďuri Z Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcel by som sa Vás spýtať ak je na faktúre uvedené

    - faktúrujem vám za montáž elektr. hodín na budove... v cene je zahrnutá dodávka a výroba nosnej konzoly v cene...

    - faktúrujem vám dodávku a výmenu hl. ističa na stavbu v cene...

    ako to mám uviesť v peňažnom denníku, že má príjem zahŕňaný do základu dane - tovar?, alebo výrobky a služby?
    Fakturuješ ty, alebo si takého faktúry dostal?
    Ak fakturuješ ty, a máš v živnostenskom liste takúto činnosť zahrnutú, tak je to podľa mňa príjem za výrobky a služby.
    Ak je to pre teba dodávateľská faktúra, tak je to podľa mňa pre teba výdavok v členení - prevádzková réžia.

    Ďuri Z je offline (nepripojený) Ďuri Z

    Ďuri Z
    Faktúruje môj kamarát a práve dostal hotové DP a v PD má uvedené že mal príjem za tovar - všetky fa, aj keď bolo, že faktúruje iba za práce sú v kolónke tovar.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ďuri Z Pozri príspevok
    Faktúruje môj kamarát a práve dostal hotové DP a v PD má uvedené že mal príjem za tovar - všetky fa, aj keď bolo, že faktúruje iba za práce sú v kolónke tovar.
    To nie je dobre, malo to byť ako predaj výrobkov a služieb.

    Ďuri Z je offline (nepripojený) Ďuri Z

    Ďuri Z
    Ďakujem, môžem sa spýtať, alebo kde by som našiel - definíciu tovaru a výrobkov a služieb v PD? Pre zaujímavosť

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Ďuri Z Pozri príspevok
    Ďakujem, môžem sa spýtať, alebo kde by som našiel - definíciu tovaru a výrobkov a služieb v PD? Pre zaujímavosť
    Z postupov účtovania § 11:
    (4) Ako tovar sa účtuje všetko, čo sa obstaráva za účelom
    predaja, pričom obstaraný tovar sa zachováva v nezmenenej podobe, nepoužíva a neprenajíma sa a nevykonáva sa na ňom technické zhodnotenie. Tovarom sú aj výrobky vlastnej výroby odovzdané do vlastných predajní.

    Tovar alebo výrobky a služby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.