Zavrieť

Porady

Výnos roku 2010??

FO účtujúca v PU má v roku 2010 preplatok z RZZP za rok 2009 v sume 250 EUR.
Môže preplatok zaúčtovať do roku 2010, alebo cez časové rozlíšenie ako výnos roku 2009??
O ktorý paragraf sa môžem oprieť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja účtujem do toho roka, ktorého sa týka (v tomto prípade 2009), len potom v r. 2010 nezabudni uplatniť zrážkovú daň, o ktorú ti príde menší preplatok
    Monika Kováčová
    mňa napadá... ako zaúčtujem predpis nedoplatok/preplatok RZZP ak výsledok RZZP viem vypočítať až na základe HV?
    čo skôr? DP alebo RZZP?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja to robím tak, že vypočítam celkový základ dane, vyčíslim RZZP (zaúčtovanie RZZP nemá na VZ vplyv, lebo to aj tak treba k základu dane vypočítať) a potom zaúčtujem výsledok RZZP. Ak potom spravím skúšku správnosti (základ dane + zaúčtované 526 ZP), znova vyjde ten istý výsledok.
    Monika Kováčová
    Rozalka Pozri príspevok
    Ja to robím tak, že vypočítam celkový základ dane, vyčíslim RZZP (zaúčtovanie RZZP nemá na VZ vplyv, lebo to aj tak treba k základu dane vypočítať) a potom zaúčtujem výsledok RZZP. Ak potom spravím skúšku správnosti (základ dane + zaúčtované 526 ZP), znova vyjde ten istý výsledok.
    ??? nechápem
    aké číslo uvedieš ako Základ dane z DP do RZZP?

    sumu pred zaúčtovaním RZZP alebo sumu po zaúčtovaní RZZP?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Do RZZP, ktoré odovzdám: v r. 27 - po zaúčtovaní RZZP, v r. 28 - sumu zaúčtovanú na 526 (inak by to nesúhlasilo s priznaním podaným na DÚ a čert vie, čo porovnávajú?)
    Samozrejme, pri výpočte v r. 27 mám základ dane pred zaúčtovaním RZZP a v r. 28 pôvodný stav na 526

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.