Zavrieť

Porady

vyradenie majetku predajom a daňový náklad

Dobrý deň, účtujem v JU a v roku 2009 sme predali 2 vozidlá, ale zatiaľ nám za faktúry nezaplatili, tz., že nemá žiadny príjem v roku 2009. Chápem to správne, že teda nemôžem uplatniť postup podľa §-19 ods.3 písm.b, Zákona o dani z príjmov citujem: Zostatková cena hmotného a nehmotného majetku pri jeho vyradení predajom alebo likvidáciou je daňovým výdavkom v plnej výške. Tento postup uplatním až keď obdržím príjem za fa? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nie netreba čakať na úhradu. Však zákon Ti jasne píše, že ZC hm.majetku pri jeho vyradení predajom.
    Predaj sa uskutočnil ? Áno,
    Auto sa vyradilo z majetku? Áno.

    Nič Ti v tom nebráni, aby si tento § aplikovala do účtovníctva.

    VandaS je offline (nepripojený) VandaS

    VandaS
    No v podstate áno, ale v rámci uzávierkových operácií by som mala po správnosti zaúčtovať zostatkovú cenu ako výdavok ovplyvňujúci základ dane a príjem z predaja ako príjem ovplyvňujúci základ dane a tu vznikne nejaký rozdiel, ktorý vstúpi v skutočnosti do výdavkov. Čiže nie som si dosť istá, či v roku 2009 môžem uplatniť len výdavok bez príjmov.

    scam je offline (nepripojený) scam

    scam
    Pripájam sa aj ja s odstupom času k tejto téme. Zaujímalo by ma ako ste to nakoniec urobili. Účtovali ste 541 - ako daňový výdavok, ale v danovom priznaní ste urobili pripočitatelnú položku, a výnos z predaja odpočitatelnú ? Som v tom nováčik, a nechápem, keď je podľa § ZC pri predaji uznaným nákladom, prečo je potom v daňovom priznaní ako výdavok ovplyvňujúci základ dane.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    scam Pozri príspevok
    Pripájam sa aj ja s odstupom času k tejto téme. Zaujímalo by ma ako ste to nakoniec urobili. Účtovali ste 541 - ako daňový výdavok, ale v danovom priznaní ste urobili pripočitatelnú položku, a výnos z predaja odpočitatelnú ? Som v tom nováčik, a nechápem, keď je podľa § ZC pri predaji uznaným nákladom, prečo je potom v daňovom priznaní ako výdavok ovplyvňujúci základ dane.
    si v téme jednoduché účtovníctvo

    scam je offline (nepripojený) scam

    scam
    Ja viem, že pôvodný príspevok je z JÚ. Ja s ňom neúčtujem, len ma zaujímal postup, princíp zákona o dani z príjmov je rovnaký pre JÚ a PÚ, či nie?

    vyradenie majetku predajom a daňový náklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.