Zavrieť

Porady

DSS

Dobry den,

Chcel by som sa spytat. Sporim si na dochodok do druheho piliera (konkretne Allianz DSS) a mam nasporene uz nejake peniaze, chcel by som sporenie ukoncita nasporene peniaze vytiehnut. Je to mozne podla Vas? ak ano zrejme sa nevyhnem problemom. Akym?

Dakujem

(ak som zle temu zaradil ospravedlnujem sa, ale nenasiel som relevantnu skupinu)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MatoB Pozri príspevok
    Dobry den,

    Chcel by som sa spytat. Sporim si na dochodok do druheho piliera (konkretne Allianz DSS) a mam nasporene uz nejake peniaze, chcel by som sporenie ukoncita nasporene peniaze vytiehnut. Je to mozne podla Vas? ak ano zrejme sa nevyhnem problemom. Akym?

    Dakujem

    (ak som zle temu zaradil ospravedlnujem sa, ale nenasiel som relevantnu skupinu)
    Koľko máš rokov? Ak ešte nie si dôchodca, tak z II. piliera nemôžeš vybrať peniaze. Môžeš si len zrušiť sporenie v DSS, ale príspevky sa ti presunú do soc. poisťovne.

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    Chobot Pozri príspevok
    Koľko máš rokov? Ak ešte nie si dôchodca, tak z II. piliera nemôžeš vybrať peniaze. Môžeš si len zrušiť sporenie v DSS, ale príspevky sa ti presunú do soc. poisťovne.
    33, mam tomu chapat ze k tym peniazom sa nedostanem? Ved to je vyse 100 litrov.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MatoB Pozri príspevok
    33, mam tomu chapat ze k tym peniazom sa nedostanem? Ved to je vyse 100 litrov.
    To si šetríš na dôchodok, tak prečo si myslíš, že by si mal mať na ne nárok teraz? A myslíš, že si sám, čo tam má 100 litrov? Niektorí tam majú už aj hektolitre...

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    no to ste ma moc nepotesili, to neni u vas zvykom

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MatoB Pozri príspevok
    no to ste ma moc nepotesili, to neni u vas zvykom
    Nuž, nie vždy sa dá pomôcť. Hlavou múr neprerazíš... Ak to raz zákon o DSS nedovolí, tak nič nenarobíme.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    To je rovnake, ako keby si teraz od Socialnej poistovne pytal peniaze, co platis do fondov na starobny dochodok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.