Zavrieť

Porady

321 a 311 z roku 2009

Dobrý deň,
začínam účtovať v podvojnom účtovníctve.Predchádzajúca účtovníčka mi odovzdala doklady z roku 2009. Ja mám iný program ako mala ona, konkrétne MRP. Ako zaúčtujem neuhradené fa, čiže 321,311 z roku 2009. Akými zápismi?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pri zaradení faktúry z roku 2009 do firmy roku 2010 ju treba dať s dátumom starého roku, čiastky v EUR a dať ju zaúčtovať do denníka. Program zaúčtuje faktúru do denníka ako archívny zápis, ak je nastavené účtovné obdobie roku 2010.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    Čiže ju zaúčtujem, tak ako tieto v roku 2010. napr. 518/321 a dám dátum 31.12.2009.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    dátum môže byť podľa dátumu na faktúre. Ak bola vystavená 20.10.2009, tak ju treba zaradiť aj týmto dátumom. Účtovanie také isté, aké by sa použilo v roku 2009

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    zhv Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    začínam účtovať v podvojnom účtovníctve.Predchádzajúca účtovníčka mi odovzdala doklady z roku 2009. Ja mám iný program ako mala ona, konkrétne MRP. Ako zaúčtujem neuhradené fa, čiže 321,311 z roku 2009. Akými zápismi?

    Ďakujem
    ahoj, myslis tym ze zacinas uctovanie roku 2010? Ci robis uctovnictvo za rok 2009? Lebo ak mas iba neuhradene FA z roku 2009 a chces ich dostat do 2010, tak cez Zaciatocny ucet suvahovy, 701-tku. Vlastne zauctujes Pocitatocny stav proti 701-tke.

    321 a 311 z roku 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.