Zavrieť

Porady

Ešte raz k platbe kartou...

Dobrý večer, rada by som sa spýtala nasledovné:
- pri platbe kartou postupujem podľa postupov účtovania, t.j. účtujem cez priebežné položky.
Vzhľadom k tomu, že robím v jednoduchej excelovskej tabuľke, na záver si kontrolujem celkové sumy v jednotlivých stĺpcoch peňažného denníka. Narazila som na problém, že ked kontrolujem napr. príjmy, tak mi vzniká rozdiel , ktorý je tvorený presne sumou platby kartou, ktoré mám v priebežných položkách.

V čom robím chybu?
Účtujem ako odberateľ: platba kartou - PP výdaj a v členení na VOZD v deň platby a ked príde výpis z účtu, tak na základe neho účtujem výdaj na BU a PP príjem.

Neviem prísť na to, v čom robím chybu pri záverečnej kontrole? Vedel by mi niekto poradiť? Dúfam že mi nechýba len spánok... :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    anakonda1 Pozri príspevok
    Dobrý večer, rada by som sa spýtala nasledovné:
    - pri platbe kartou postupujem podľa postupov účtovania, t.j. účtujem cez priebežné položky.
    Vzhľadom k tomu, že robím v jednoduchej excelovskej tabuľke, na záver si kontrolujem celkové sumy v jednotlivých stĺpcoch peňažného denníka. Narazila som na problém, že ked kontrolujem napr. príjmy, tak mi vzniká rozdiel , ktorý je tvorený presne sumou platby kartou, ktoré mám v priebežných položkách.

    V čom robím chybu?
    Účtujem ako odberateľ: platba kartou - PP výdaj a v členení na VOZD v deň platby a ked príde výpis z účtu, tak na základe neho účtujem výdaj na BU a PP príjem.

    Neviem prísť na to, v čom robím chybu pri záverečnej kontrole? Vedel by mi niekto poradiť? Dúfam že mi nechýba len spánok... :-)

    toto je z Postupov účtovania v JU.
    (5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    A robíte to cez ID?


    ID 1 stĺpec Priebežné položky na strane výdavok
    ID 2 stĺpec Výdavky celkom a stĺpec podľa členenia -Nákup materiálu alebo PR

    na základe výpisu z BÚ - Banka výdaj a Priebežná položka na strane príjmu.

    Ja som to robila podľa vyššieho uvedeného a PP sa mi rovnali. Ešte je tu možnosť, že vám niektorá úhrada neprešla cez BV ?Pasuje vám zostatok na BU

    anakonda1 je offline (nepripojený) anakonda1

    anakonda1
    už som kontrolovala jednotlivé zápisy. Zostatok na BU mi súhlasí s posledným výpisom, tam problém nie je.
    ešte sa opýtam ID- interné doklady, rozumiem tomu dobre áno?
    nebude pes zakopaný práve tam?

    Ešte raz k platbe kartou...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.