Zavrieť

Porady

Chudneme on line

losos s kapustou a rajčinou.jpg  
Budem rada, keď sa niekto pridá. Po hláške môjho syna (uviedla som ju v téme "výroky detí") som sa rozhodla znížiť svoju hmotnosť. Okrem toho, že som sa začala venovať cvičeniu - zatiaľ len 2x do týždňa zmenila som aj jedálníček. Moja predstava je pridávať recepty zdravej výživy, tipy, postrehy. Keďže som začala bez príloh, ovocia a sladkostí pridávam dnešný môj obed:

Kurací vývar s mäsom a zeleninou
Losos s kapustou a rajčinou. - Recept som vymyslela sama, ale chutí veľmi dobre, to isté bude aj na večeru (mám radšej teplé večere)

Recept:
2 filety z lososa
1 konzerva lúpaných rajčín
kapusta biela, krájaná - 2 hrste
1 malá cibuľa
2 strúčiky cesnaku
morská soľ
olivový olej

Lososa som potrela olivovým olejom, posolila kryštáľovou morskou soľou a dala zapiecť.
Do kastrólika som pripravila troška oleja, pridala cibuľu, mierne podusila, pridala som konzervu rajčín, kapustu, asi 2 dcl vody, pretlačený cesnak, dochutila soľou a korením.




Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ludmilla Pozri príspevok
Budem rada, keď sa niekto pridá. Po hláške môjho syna (uviedla som ju v téme "výroky detí") som sa rozhodla znížiť svoju hmotnosť. Okrem toho, že som sa začala venovať cvičeniu - zatiaľ len 2x do týždňa zmenila som aj jedálníček. Moja predstava je pridávať recepty zdravej výživy, tipy, postrehy. Keďže som začala bez príloh, ovocia a sladkostí pridávam dnešný môj obed:

Kurací vývar s mäsom a zeleninou
Losos s kapustou a rajčinou. - Recept som vymyslela sama, ale chutí veľmi dobre, to isté bude aj na večeru (mám radšej teplé večere)

Recept:
2 filety z lososa
1 konzerva lúpaných rajčín
kapusta biela, krájaná - 2 hrste
1 malá cibuľa
2 strúčiky cesnaku
morská soľ
olivový olej

Lososa som potrela olivovým olejom, posolila kryštáľovou morskou soľou a dala zapiecť.
Do kastrólika som pripravila troška oleja, pridala cibuľu, mierne podusila, pridala som konzervu rajčín, kapustu, asi 2 dcl vody, pretlačený cesnak, dochutila soľou a korením.



Ach jáááj bože Ludmilka, toto ale néééééééééééé -to čo ťa napadlo chudnúť?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

a čo radšej toto?



Pečené prasiatko

1 celé prasiatko maximálne 15 kg ťažké, soľ (15 g na kilogram mäsa), 1 lyžicu čierneho korenia, niekoľko zrniečok nového korenia, niekoľko zrniečok borievok, zeleného korenia, 16 strúčikov cesnaku, 1 lyžičku postrúhaného muškátového orieška, 1 lyžičku mletej škorice, 100 g čerstvého zázvoru, 2 zväzky jarnej cibuľky s vňaťou, 2 malú papriku čili, šťavu z jedného citróna, 2 vetvičky tymianu, 2 dl olivového oleja.

Všetko korenie, ošúpaný cesnak, pokrájanú cibuľku, nadrobno pokrájaný zázvor, papriku, nadrobno pokrájaný tymian dáme do mažiara a rozmliaždime. Pridáme šťavu z citróna, soľ a olivový olej a premiešame. Zmesou potrieme prasiatko. Pečieme veľmi pomaly na drevených paliciach pod ktorými je pahreba. Doba pečenia by mala byť asi 35 minút na 1 kg.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ach jáááj bože Ludmilka, toto ale néééééééééééé -to čo ťa napadlo chudnúť?

za to môže môj syn
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ľudmilka
pokiaľ len syn, a nie manžel, tak je to všetko ok. A nemusíš sa zaoberať svojou váhou.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Stanislav 1975 Pozri príspevok
a čo radšej toto?



Pečené prasiatko

1 celé prasiatko maximálne 15 kg ťažké, soľ (15 g na kilogram mäsa), 1 lyžicu čierneho korenia, niekoľko zrniečok nového korenia, niekoľko zrniečok borievok, zeleného korenia, 16 strúčikov cesnaku, 1 lyžičku postrúhaného muškátového orieška, 1 lyžičku mletej škorice, 100 g čerstvého zázvoru, 2 zväzky jarnej cibuľky s vňaťou, 2 malú papriku čili, šťavu z jedného citróna, 2 vetvičky tymianu, 2 dl olivového oleja.

Všetko korenie, ošúpaný cesnak, pokrájanú cibuľku, nadrobno pokrájaný zázvor, papriku, nadrobno pokrájaný tymian dáme do mažiara a rozmliaždime. Pridáme šťavu z citróna, soľ a olivový olej a premiešame. Zmesou potrieme prasiatko. Pečieme veľmi pomaly na drevených paliciach pod ktorými je pahreba. Doba pečenia by mala byť asi 35 minút na 1 kg.

Chlap jeden nekaz mi to tu, lebo sa dám zviesť na zlé chodníčky
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

lenkak Pozri príspevok
Ľudmilka
pokiaľ len syn, a nie manžel, tak je to všetko ok. A nemusíš sa zaoberať svojou váhou.
Nie, nie Lenka manžel sa asi neodvážil niečo povedať

robím to samozrejme hlavne kvôli sebe a chcem len motivovať ďalších s podobným problémom.

Bude to vyzerať asi takto: moje jedálníčky budem písať do blogu a aj výsledky.
Iste pochopíte, že východziu váhu neuvediem

Ak náhodou neschudnem ....... ale nie ja viem, že schudnem
3 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Stanislav tvoj recept je u mňa na prvom mieste

ludmilla držím všetky prsty nech sa do "cieľa" dostaneš bez ujmy na zdraví
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
keď kvôli sebe, tak to beriem. Ale všetko s mierou. Tebe to ale písať ani nemusím, vieš sama, aký vplyv majú diéty na organizmus človeka.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja mám kolegu a on obeduje jogurt biely s nejakými klíčkami, ale inak vyzerá byť celkom normálny až na takéto excesy...
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Stanislav 1975 Pozri príspevok
a čo radšej toto?



Pečené prasiatko

1 celé prasiatko maximálne 15 kg ťažké, soľ (15 g na kilogram mäsa), 1 lyžicu čierneho korenia, niekoľko zrniečok nového korenia, niekoľko zrniečok borievok, zeleného korenia, 16 strúčikov cesnaku, 1 lyžičku postrúhaného muškátového orieška, 1 lyžičku mletej škorice, 100 g čerstvého zázvoru, 2 zväzky jarnej cibuľky s vňaťou, 2 malú papriku čili, šťavu z jedného citróna, 2 vetvičky tymianu, 2 dl olivového oleja.

Všetko korenie, ošúpaný cesnak, pokrájanú cibuľku, nadrobno pokrájaný zázvor, papriku, nadrobno pokrájaný tymian dáme do mažiara a rozmliaždime. Pridáme šťavu z citróna, soľ a olivový olej a premiešame. Zmesou potrieme prasiatko. Pečieme veľmi pomaly na drevených paliciach pod ktorými je pahreba. Doba pečenia by mala byť asi 35 minút na 1 kg.
Stanko s týmto chutným receptom si založ konkurenčnú tému - Priberajme on-line
ináč pečené prasiatko by som si aj ja dala mňááám, ale asi prejdem na lososa, predvčerom som skoro dosiahla môj povestný bod nasrdenia sa na samu seba -a keďže sa to stalo v obchode s oblečením je jasné asi prečo som sa nasrdila na seba
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja mám kolegu a on obeduje jogurt biely s nejakými klíčkami, ale inak vyzerá byť celkom normálny až na takéto excesy...

Žiadne excesy nebudú, myslím si, že bude dôležité jesť potraviny, ktoré bežne jem, nebudú žiadne nízkotučné jogurty, mlieka a podobne. Budú to bežné potraviny len v iných množstvách, inom zložení, intervaloch. Možno pri syroch dám pozor na obsah tuku. Chcem zostať na prirodzených potravinách, tu nechcem robiť zmeny a uvidíme koľko dáme dolu .
Aby som nezabudla začala som 16.3.2010.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ludmilla Pozri príspevok
Žiadne excesy nebudú, myslím si, že bude dôležité jesť potraviny, ktoré bežne jem, nebudú žiadne nízkotučné jogurty, mlieka a podobne. Budú to bežné potraviny len v iných množstvách, inom zložení, intervaloch. Možno pri syroch dám pozor na obsah tuku. Chcem zostať na prirodzených potravinách, tu nechcem robiť zmeny a uvidíme koľko dáme dolu .
Aby som nezabudla začala som 16.3.2010.
A čo tak radšej začať behať a cvičiť???-ráno 3 km, večer 3 km a popritom 30 klikov, 50 brušakov...
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ja som začala od včera, viac som chodila pešo, stravu som zatiaľ výrazne neobmedzila, až na to že včera som po 18,30 hod. už nič nezjedla
...ale neodvážila som sa odvážiť na váhe
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

monika74 Pozri príspevok
ja som začala od včera, viac som chodila pešo, stravu som zatiaľ výrazne neobmedzila, až na to že včera som po 18,30 hod. už nič nezjedla
...ale neodvážila som sa odvážiť na váhe
máš viac ako ja? Ja mám 102-
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A čo tak radšej začať behať a cvičiť???-ráno 3 km, večer 3 km a popritom 30 klikov, 50 brušakov...
hmm žeby som začala behať za tebou? si odo mňa tak 3 km vzdialený?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

monika74 Pozri príspevok
hmm žeby som začala behať za tebou? si odo mňa tak 3 km vzdialený?
z ovsišťa rovné 3 km...-popri dostižke...
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Stanislav 1975 Pozri príspevok
máš viac ako ja? Ja mám 102-
nepoviééééééém
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Stanislav 1975 Pozri príspevok
z ovsišťa rovné 3 km...-popri dostižke...
OK, lenže to bude štafetový beh s valčekom na cesto, po dobehnutí do cieľa ho odovzdám tvojej manželke, tá už bude vedieť ako ďalej pokračovať
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

monika74 Pozri príspevok
OK, lenže to bude štafetový beh s valčekom na cesto, po dobehnutí do cieľa ho odovzdám tvojej manželke, tá už bude vedieť ako ďalej pokračovať
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A čo tak radšej začať behať a cvičiť???-ráno 3 km, večer 3 km a popritom 30 klikov, 50 brušakov...
No veď som už uviedla cvičím 2 x do týždňa, chodím do posilňovne .... prišlo mi to smiešne - začala som chodiť, mám cviky zamerané na formovanie postavy, viac chodím na prechádzky, vynechala som výťahy.
Behanie to nie je príliš vhodný nápad pre nadváhu - kĺby pri behu veľmi trpia, treba športovať, ale nie sa dokaličiť
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať