Zavrieť

Porady

preplatok na odvodoch do soc.poisťovni

dobrý deň chcela by som aby mi niekto poradil ohľadne vrátenie preplatku, ktorý mi vznikol poukazovaním väčšej sumy do sociálnej poisťovni ako bolo treba. Konkrétne som živnostník /dôchodca/ a pri začatí živnosti mi SP určila platenie odvodov. Pri odovzdaní výpisu DP za rok 2008 na SP mi povedali, že evidujú voči mne preplatok, ktorý mi aj vrátili na môj účet. A teraz mám problém či fin. prostriedky mám zdaniť lebo zo zdravotnej poisťovni mi vrátili preplatok už zdanený, ktoirý len pripočítam do daňového základu. Neviem sa dopátrať či to mám zdaniť, lebo potvrdenie od SP mám len na čiastku bez dane. /nie ako v zdravotnej poisťovni/. Ak má niekto o tom znalosť prosím, poradiť. Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Takze ked tam omylom poslem viac (napr. sa pomylim v desatinej ciarke) a donutim ich nech mi to vratia, tak mi vznikol zdanitelny prijem?

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    SP netreba posielať viac, aj tak žmýka SZČO viac než dosť!

    Ak sa pomýlim a pošlem viac, potom nasledujúce mesiace pošlem menej.

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    [QUOTE=Schmidtova;1343065]dobrý deň chcela by som aby mi niekto poradil ohľadne vrátenie preplatku, ktorý mi vznikol poukazovaním väčšej sumy do sociálnej poisťovni ako bolo treba.

    v JÚ by som to účtovala ako výdaj ovplyvn.základ dane - platby do fondov s mínusovým znamienkom, ale dopad na rozdiel medzi príjmami a výdavkami je ten istý ako som písala - musí sa to zdaniť.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Predpokladám, že aj túto platbu si zahrnula do odvodov v 2008, teda si o to ponížila základ dane a o to si v roku 2008 zaplatila nižšiu daň. V tomto roku (V DP za rok 2009), keď ti vrátili preplatok, je to zdaniteľný príjem teda povýšiš o to základ dane, teda znížiš o túto čiastku odvody. Je to vporiadku, že je to príjem, neprídeš skrátka. Vyrovná sa to. O čo si vlani zaplatila menej, o to zaplatíš teraz viac.
    Naposledy upravil Evanka : 18.03.10 at 15:12 Dôvod: Doplnenie roku

    Schmidtova je offline (nepripojený) Schmidtova

    Schmidtova
    ĎAKUJEM vám pekne ináč už mám urobené daňové priznanie len som sa chcela uistiť že je to dobre.a veľmi mi to nesedí, že SP poslala všetky korunky bez toho aby si strhla daň. Ešte raz díky..........

    preplatok na odvodoch do soc.poisťovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.