Zavrieť

Porady

zásoby a pozastavenie živnosti

Dobrý den

chcem sa spýtať čo by ste mi poradili na konci roka 2008 mi zostali zásoby na sklade v sume 3669,75 EUR, za rok 2009 som mala len príjem 185 eur a od 9.1.2010 do 9.01.2011 mam pozastavenú zivnost. mam tie zásoby dodaniť teda dať do príjmu alebo to môžem nechat tak a až ked obnovím živnosť tak si postupne budem znižovať stav zásob ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý den

    chcem sa spýtať čo by ste mi poradili na konci roka 2008 mi zostali zásoby na sklade v sume 3669,75 EUR, za rok 2009 som mala len príjem 185 eur a od 9.1.2010 do 9.01.2011 mam pozastavenú zivnost. mam tie zásoby dodaniť teda dať do príjmu alebo to môžem nechat tak a až ked obnovím živnosť tak si postupne budem znižovať stav zásob ?
    Zvláštny prípad , ale skutočnosť je skutočnosť . So zásobami nič nerobíte , máte ich na sklade .V roku 2009 ste podnikali , vykážete tieto zásoby vo Výkaze o majetku a záväzkoch .Vzhľadom k tomu , že v roku 2010 ste pozastavili živnosť do 9.1.2011 , to znamená , že do podania DP za rok 2010 činnosť bude aktívna zasa so zásobami nerobíte nič a vykážete ich na stave .Jedine , že by ste sa rozhodla v roku 2011 ukončiť živnosť do podania DP za rok 2010 . Vtedy zásoby vysporiadate v súlade so ZDP
    § 17 odst.8 písm.a a § a odst.9 .

    To je môj názor , ale pripúšťam , že ma niekto môže opraviť .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte doplním , lebo spomínam , že vykážete ich vo Výkaze o majetku a záväzkoch . Samozrejme , že tomu musí predchádzať riadna inventarizácia, ale to určite viete .

    zásoby a pozastavenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.