Zavrieť

Porady

problém s odstupným

Dobrý deň,
pracujem v privátnej nemocnici a včera som dostal od zamestnávatela výpoveď kvôli auditu a znižovaniu stavu pracovníkov. Išiel som ako úplne prvý zo všetkych prepustených a bola mi ponúknutá možnosť dohodou o 3 mesačnom odstupnom+ marcový plat s tým, že skončím pp do 1.4.2010. Isiel som teda domov a dnes boli dalšie kolegyne, ktoré dostali 4 mesačné odstupné+marcový plat s tým, že skončia do 1.4.2010 /ohrádzali sa tam zákonmi, že zamestnávatel je povinný dať taketo odstupné. Ja som o tom nevedel a chcem sa spýtať, či môžem odstúpiť od dohody a dohodnúť sa na novej?/4 mesačné odstupné+marcový plat/.Mám nato nárok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mauro23456 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    pracujem v privátnej nemocnici a včera som dostal od zamestnávatela výpoveď kvôli auditu a znižovaniu stavu pracovníkov. Išiel som ako úplne prvý zo všetkych prepustených a bola mi ponúknutá možnosť dohodou o 3 mesačnom odstupnom+ marcový plat s tým, že skončím pp do 1.4.2010. Isiel som teda domov a dnes boli dalšie kolegyne, ktoré dostali 4 mesačné odstupné+marcový plat s tým, že skončia do 1.4.2010 /ohrádzali sa tam zákonmi, že zamestnávatel je povinný dať taketo odstupné. Ja som o tom nevedel a chcem sa spýtať, či môžem odstúpiť od dohody a dohodnúť sa na novej?/4 mesačné odstupné+marcový plat/.Mám nato nárok?
    Ak si už podpísal dohodu, tak tá je platná a nemôžeš ju zrušiť. Dohodol si si 3 mesačné odstupné, tak to aj platí. Tie kolegyne si dohodli 4 mesačné odstupné - zo zákona na to nemajú nárok, ale použili určite iné argumenty. Vedeli lepšie vyjednávať. Alebo čerpali vedomosti z porady. Mal si sa vopred poradiť tu. Vysvetlenie je tu:

    http://www.porada.sk/781127-post15.html

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    mauro23456 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    pracujem v privátnej nemocnici a včera som dostal od zamestnávatela výpoveď kvôli auditu a znižovaniu stavu pracovníkov. Išiel som ako úplne prvý zo všetkych prepustených a bola mi ponúknutá možnosť dohodou o 3 mesačnom odstupnom+ marcový plat s tým, že skončím pp do 1.4.2010. Isiel som teda domov a dnes boli dalšie kolegyne, ktoré dostali 4 mesačné odstupné+marcový plat s tým, že skončia do 1.4.2010 /ohrádzali sa tam zákonmi, že zamestnávatel je povinný dať taketo odstupné. Ja som o tom nevedel a chcem sa spýtať, či môžem odstúpiť od dohody a dohodnúť sa na novej?/4 mesačné odstupné+marcový plat/.Mám nato nárok?
    Marcový plat je bez diskusie, čo sa týka odstupného - par. 76, odst. 1 ZP hovorí, že ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
    Záleží, či máte kolektívnu zmluvu, kde máte upravené podmienky vyplatenia odstupného.
    Je možné, že zamestnávateľ vyplatí dvojmesačné odstupné a dohodne sa so zamestnancami na vyplatení ďalších dvoch mesiacoch /namiesto výpoved.doby/
    Naposledy upravil drobeceva : 19.03.10 at 10:57 Dôvod: doplnenie
    Takže už nemám šancu??? Zajtra mam dohodnutý termín so zamestnavatelom kvôli tomu odstupnému. Mám nejakú šancu dostať ešte to 4 mesačné odstupné? V PP som bol 1 rok. Moja kamarátka, čo tam nastúpila so mnou a má také isté vzdelanie, dostala automaticky to 4 mesačné. Prosím poradte mi, či mám šancu na to vyššie odstupné, popr. aké argumenty môžem použiť.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    mauro23456 Pozri príspevok
    Takže už nemám šancu??? Zajtra mam dohodnutý termín so zamestnavatelom kvôli tomu odstupnému. Mám nejakú šancu dostať ešte to 4 mesačné odstupné? V PP som bol 1 rok. Moja kamarátka, čo tam nastúpila so mnou a má také isté vzdelanie, dostala automaticky to 4 mesačné. Prosím poradte mi, či mám šancu na to vyššie odstupné, popr. aké argumenty môžem použiť.
    mauro...zaujímalo by ma, čo si "vyboxovala". Podeľ sa s nami

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mauro23456 Pozri príspevok
    Takže už nemám šancu??? Zajtra mam dohodnutý termín so zamestnavatelom kvôli tomu odstupnému. Mám nejakú šancu dostať ešte to 4 mesačné odstupné? V PP som bol 1 rok. Moja kamarátka, čo tam nastúpila so mnou a má také isté vzdelanie, dostala automaticky to 4 mesačné. Prosím poradte mi, či mám šancu na to vyššie odstupné, popr. aké argumenty môžem použiť.
    Prečítaj si tento môj príspevok, aby si vedel, prečo to 4 mesačné odstupné:

    http://www.porada.sk/781127-post15.html

    problém s odstupným

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.