Zavrieť

Porady

potvrdenie rezervácie ako daňový doklad

Ahojte, potrebujem súrne poradiť. Klient mi doniesol ako doklad pre účtovníctvo, ktoré robím spôsobom daňovej evidencie, potvrdenie rezervácie, ktoré vytlačil z internetu. Okrem toho mám bankový výpis, ktorým uhrádzal letenku, kde dátum aj suma samozrejme súhlasí. Môžem to považovať za daňový náklad? Nepotrebujem doložiť ako daňový doklad letenku? veľká vďaka!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Ako daňový výdavok by som dal až vyúčtovanie pracovnej cesty, do ktorej by som zahrnul aj hodnotu letenky a priložil ju.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    V takomto prípade požadujem palubný lístok (je na nej meno), aby bol dôkaz, že sa pracovná cesta konala a letenku využil ten, kto predkladá vyúčtovanie PC.
    Trvám na tom odvtedy, čo som zistila, že cesty sa zúčastnila celá rodinka dotyčného, čo sa z rezervácie nedalo zistiť.

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    Čiže veľmi riskujem, keď dám len vyúčtovanie a Potvrdenie rezervácie? žiaľ, letenku ani palubný listok nemám, pretože to neodkladal. Môžu to vyhodiť kontrolórky? vďaka

    potvrdenie rezervácie ako daňový doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.