Zavrieť

Porady

RZZP - szčo a PN

Ahojte,
Mám tu szčo, ktorý bol na PN od 14.4.2009 do 30.6.2009. V tomto období nebol poistený v SP ani povinne ani dobrovoľne.
Kde mám toto obdobie zaradiť? Do Oddielu "V" vyrátať dni PN a priložiť kópiu PN-ky? Mal počas tohto obdobia platiť vôbec nejaké poistné do ZP?
Ďakujem z každú dobrú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pozri § 11 odst. 8 písm. n) Zákona o zdr.poistení

    1. štát je platitelom poistného za fyzickú osobu, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné alebo materské podľa osobitného predpisu.

    V tvojom prípade SZČO nemá nárok na nemocenské, preto toto obdobie neuvádzaš v RZZP a je vtedy riadnym platitelom zdr.poistenia ako SZČO.
    Naposledy upravil veronikasad : 20.03.10 at 07:58
    Eva Póčová
    veronikasad Pozri príspevok
    pozri § 11 odst. 8 písm. n) Zákona o zdr.poistení

    1. štát je platitelom poistného za fyzickú osobu, ktorá poberá náhradu príjmu, nemocenské, ošetrovné alebo materské podľa osobitného predpisu.

    V tvojom prípade SZČO nemá nárok na nemocenské, preto toto obdobie neuvádzaš v RZZP a je vtedy riadnym platitelom zdr.poistenia ako SZČO.
    Ten §11 som čítala len som nejak neverila svojim očiam. Čiže ak szčo nemá žiadny príjem a ani nemocenské tak z tej veľkej NULI má naďalej platiť ZP v celkovej výške?
    A keď ten chudák v tom období neplatil, tek v RZZP mu vyjde nedoplatok???

    A mám tu ešte jedného szčo, ktorý bol povinne poistený v SP len mu nepriznali nemocenské dávky lebo mal tam 1 mes. nedoplatok tiež mal platiť ZP riadne naďalej???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.