Zavrieť

Porady

Dokončit rozostavaný RD???

Ahojte zdedil som tento dom.Je to už staršia stavba cca 20 rokov a neviem či ju zburať alebo sa pustiť do rekonštrukcie a dokončenia.Veľke upravy by som nerobil hlavne novu strechu a trochu ho znížil a zateplil.No neviem či sa do toho mam pustiť...či sa to vobec vyplatí..

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Určite by som to nebúral.Je to síce postavené z kvádrov ale takých domov sú na Slovensku tisíce.Stačí to omietnuť a zatepliť.Tie duté tehly(dvojdierové) je treba vyplniť sklennou vatou alebo penou.Tomu domu nič nechýba.Len dokončiť.

    ReaPet je offline (nepripojený) ReaPet

    ReaPet
    nakoľko ten dom nevyzerá tak zle a asi ho poznám tak skôr dokončiť ako zbúrať nieje až v takom zlom stave

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Podľa toho, či dom má komín a koľko. Ak má jeden komín, možno ho použiť na krb do obývačky a potom kondenzačný kotol, ten komín nepotrebuje.
    Ak má dom dva komíny, jeden pre krb a druhý pre kotol. Ale ja by som investovala do kondenzačného. Počiatočná investícia je síce vyššia, ale návratnosť, ako je to ešte kombinované s krbom, je hneď po prvom roku používania. Od roku 2012 /také klebety sa šíria/ novostavba bude skolaudovaná len s kondenzačným kotlom. Ak sú investície, oplatilo by sa uvažovať o solárnom panely na ohrev TUV s kombináciou s kondenzačným kotlom, počiatočná investícia je značná, ale treba využiť, ak sa nebojíme papierovačiek, dotáciu zo štátu, čo je 200 eur na m2 solárneho panelu.

    www.pepo je offline (nepripojený) www.pepo

    www.pepo
    Diky tak to som nečakal ,myslel som si skor že ohlasy budu negatívne.čo by ste tak odporúčali do takeho domu na zateplenie a čím vykurovať???

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Solárne panely sú aj s dotáciou nulová alebo skôr mínusová investícia,inak plný súhlas s kristinka 27.Vykurovanie už spomenula kristinka 27.Zateplenie sklenná vata 10 cm ,v najhoršom prípade polystyrén.Osobne polystyrén nemusím .Neznášam tento materiál.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Podľa mňa veľmi dobrý dom !

    Videl som aj domy v oveĺa horšom stave , ktoré sa obnovili .

    Dobre zaizolovať , zatepliť hlavne strechu a bude domček ako zo škatuľky.

    www.pepo je offline (nepripojený) www.pepo

    www.pepo
    Bola tu možnosť predaja za bývalých 200 000SK .No nebol o to záujem a ako som za tých pár rokov dospel ,tak človek si uvedomý ,že pozemok neutečie .Len som nevedel čo by bolo s tým najlepšie spraviť...
    Ďakujem veľmi pekne za info...fakt ste mi pomohli...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.