Zavrieť

Porady

zahraničná platba bez dokladu

Ahojte. Viete mi poradiť? sroA nakupovala software od zahraničnej firmy cez internet. Faktúra im bola zaslaná v sume 982 eur. Táto suma bola následne aj uhradená danej firme. Asi dva dni potom, im bola znovu internetom zaslaná výzva, že firme, ktorá software dodala vznikol nejaký kurzový rozdiel a sro A má ešte doplatiť sumu 43 eur. Ná tuto sumu už však sro nedostala žiaden doklad. Ako teraz správne zaúčtovať výdaj z banky na sumu 43 eur?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Možno to nebol kurzový rozdiel ... mne sa to tiež raz stalo a to vtedy keď som pri platbe do zahraničia zadala, že poplatky banke platí prijímateľ, vtedy to bol na peniazoch riadny rozdiel, banky si účtujú nehorázne sumy za prevody. Prišiel nám od nich list, že vlastne obdržali na účet sumu nižšiu o túto čiastku a ja som im ju následne uhradila a zaúčtovala som si to ako poplatky banke.

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    to bol len mail - nie žiadny dokument - tá výzva. netuším ani aký účet použiť. pretože suma na faktúre je 982 eur, tá suma aj bola uhradená, čiže faktúru mám "vypárovanú"...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak dodávateľovi vznikol kurzový rozdiel, je to ich strata, nie tvoja.
    Keby im vznikol kurzový zisk, vrátili by vám peniaze?

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    tomu ja rozumiem. horšie je, že sro už jednoducho na tú ich výzvu reagovala, sumu uhradila a ja ako ich účtovníčka teraz "tápem" v otázkach, na aký účet túto úhradu zaúčtovať??

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Pri platbách do zahraničia je potrebné uviesť, že poplatky pôjdu na ťarchu platitela.

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    ďakujem za radu. už som oslovila konateľov, nech skúsia ešte raz ten mail preložiť - o akú úhradu ich to presne žiadali. Ďakujem ešte raz.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    vilob Pozri príspevok
    tomu ja rozumiem. horšie je, že sro už jednoducho na tú ich výzvu reagovala, sumu uhradila a ja ako ich účtovníčka teraz "tápem" v otázkach, na aký účet túto úhradu zaúčtovať??
    Ako navýšenie hodnoty tovaru, obstaraného pôvodnou faktúrou.

    zahraničná platba bez dokladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.