Zavrieť

Porady

prerušenie živnosti - príjmy a výdavky v danovom priznaní

prosím poraďte ktorý je správny postup pri prerušení živnosti od 02.12.2009 do 02.05.2010 ked príjmy za faktúry vystavené do 02.12.2009 nabehli na BU v čase od 03.12.2009 do 31.12.2009:
1. do príjmov zo živnosti započítat všetky príjmy a uplatniť aj paušálne výdavky
2. do príjmov zo živnosti započítat len príjmy ktoré nabehli na BU do 02.12.2009 a ostatné príjmy dat na položky zvyš. zákl.dane r.42 DPFO a pauš. výdavky na r.43 položky zniž. ZD
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Odpoveď nájdete aj tomto linku , je to odpoveď na dotaz z DRSR
    http://www.porada.sk/983132-post173.html

    Betka 495 je offline (nepripojený) Betka 495

    Betka 495
    dakujem, čiže som mala postupovať podľa bodu 2, kedže už mám hotové danové priznanie zvažujem čo by sa stalo keby som to nechala tak že mám všetko v príjmoch za rok 2009 a výdavky 60% + odvody nakolko všetko bolo vlastne uhradené do konca roku 2009

    prerušenie živnosti - príjmy a výdavky v danovom priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.