Zavrieť

Porady

účet 261 a zostatok

ahojte, potrebovala by som poradiť ... nesedí mi účet 261, v januári 2009 sme mali v evidencii aj pokladnu SKK aj pokladnu EUR. k 16.1.2009 sme previedli peniaze z pokladne SKK do EUR a použila som na to účet 261. Teraz pri kontrole knihy analytickej evidencie som zistila, ze prevedená suma figuruje len na strane D uctu 261 a na strane MD tohto uctu chyba. Pritom mam v evidencii uctovnych dokladov tento pohyb zauctovany. Prosiiiim poradte mi kde moze byt chaby. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Výdaj z pokladne Skk : 261/211-1
    Príjem do pokladne €: 211-2/261.

    Máš obidva zápisy?

    lenpol je offline (nepripojený) lenpol

    lenpol
    ano mam obidva zápisy .... uz som si nasla ze ten vydaj z pokladne mi 261 zobralo ale hodilo mi to do meny SKK, takze ked si sparujem SKK a EUR tak mi to sedi .... len este neviem prist na to, preco ked som si dala prechod do noveho roka tak mi ten ucet 261 dalo na 701 ako prechod z minuleho roka a teda mi figuruje ako pociatocny stav co by nemalo

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Tak to bude záležitosť SW. Nevieš zrušiť ten PS? Podľa mňa je to tam navyše.

    lenpol je offline (nepripojený) lenpol

    lenpol
    a okrem toho zID mi to este figuruje aj v druhom ID, kde sú všetky ostatné počiatočne hodnoty, neviem uz som z toho zufala .... rozmyslam, ci sa este nemal spravit na konci roka nejaký účtovný zápis ale nic ma nenapada

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Aký máš SW? Zavolaj servisákom, určite to bude nejaký automatický zápis pri prechode na €, môj SW nič také neurobil, takže Ti neviem v tomto poradiť. Ja účtujem v Pohode.

    účet 261 a zostatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.