Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Dobrý deň,
chcela by som sa niekoho opýtať. Viem, že keď sa uplatňujú paušálne výdavky tak sa nemôžu uplatniť skutočné, ale čo z faktúrou od odberataľa za mnou vykonané práce, ktorá je pre mňa výdaj. Odrátavam to z môjho príjmu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Lucia Kmečová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa niekoho opýtať. Viem, že keď sa uplatňujú paušálne výdavky tak sa nemôžu uplatniť skutočné, ale čo z faktúrou od odberataľa za mnou vykonané práce, ktorá je pre mňa výdaj. Odrátavam to z môjho príjmu? Ďakujem
    Tak tá faktúra je zahrnutá v paušalnych výdajoch. Nemôžeš kombinovať. Robíš bud paušal alebo JU.

    A to na čo sa ty pýtaš je kombinácia, a to je neprípustné.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Lucia Kmečová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa niekoho opýtať. Viem, že keď sa uplatňujú paušálne výdavky tak sa nemôžu uplatniť skutočné, ale čo z faktúrou od odberataľa za mnou vykonané práce, ktorá je pre mňa výdaj. Odrátavam to z môjho príjmu? Ďakujem

    zo všetkých tvojich príjmov uhradených v roku 2009, podotýkam - skutočne uhradených, vyrátaš 40% alebo 60% paušál a prirátaš k nemu poistné, rozdiel bude tvoj základ dane

    účtovníctvo nerobíš, len daňovú evidenciu, takže tú faktúru len zaeviduješ
    veľmi pekne ďakujem bola som si istá, že to tak musí byť len som potrebovala poradiť. pekný deň

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Maxinka Pozri príspevok
    Ked sa robia PV tak sa vypisujú aj ešte nejaké tlačivá k DP?
    Pri PV sa k DP nerobia výkazy. Ešte sa vypíše Výpis z DP a podá na SP do 30.6.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Maxinka Pozri príspevok
    Ked sa robia PV tak sa vypisujú aj ešte nejaké tlačivá k DP?
    Ja som sa to snažila zhrnúť v tomto linku, že prečo nie Výkazy pri paušálnych výdavkoch .
    http://www.porada.sk/t134743-uctovne...lohu-k-dp.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.