Zavrieť

Porady

je možné predať projekt na stavbu domu?

Dobrý deň, chcela by som vedieť či je možné predať nepoužitý nový stavebný katalógový projekt, alebo len nejakú jeho časť. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Na projekte v rozpiske je uvedeny investor a miesto stavby, takze aj keby Vas nahodou nenahanali za autorske prava, tak toto proste prepisat nemozete.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    kvalifikovanu odpoved by vedel dat skor pravnik.
    moj nazor je taky ze mozes predat projekt ktory si si dal vypracovat, ale ta stavba by musela byt na tom mieste ako je naprojektovana. takze mozes predat pozemok s projektom, alebo rozostavanym domom. nemozes ale predat projekt na svoj RD v Hornej Suci niekomu do Dolnej

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    autorske prava... projekt moze predavat, rozmnozovat a pod. jedine jeho autor. cize ten, kto je podpisany na nom. vy ako buduci stavebnik nie, jedine so suhlasom autora.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    lenkss Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede, aj som si to myslela...takže mi je na nič
    Preco nanic? Na nejakej opekacke sa este zide

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Sorry, ale čo keď si kúpim projekt, chcem stavať ale z nejakého dôvodu nemôžem...Autorský zákon sa týka toho, kebyže ten projekt prefotím a predám, vtedy nepoviem ani slovo...ale predať projekt určite môžem...je mojim majetkom, nerobím v ňom žiadne zmeny nič...to akoby som si kúpil nové DVD s filmom, pozrem ho a nemôžem ho predať??? Tohto sa autorský zákon podľa mňa netýka...

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ako ho chces predat, ked na rozpiske je:
    investor: Jozko Mrkvicka s manzelkou
    Miesto stavby: Mrkvickova 23, c.p. XXXX/XXXX
    Vo vsetkych spravach je uvedeny konkretny stavebnik, detto vo vsezkych vykresoch, projekt sa robi konkretnej osobe (nemusi byt fyzicka), na konkretne miesto. Nemozes ho predat, lebo autorizacna peciatka nie je tvoja a ta sa zavazuje, ze vsetko bude fungovat, ak bude budova stat tam, kde je navrhnuta.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Kontaktoval by som autora projektu a požiadal ho zmenu, aj za prípadnú úhradu...myslím, že by to nemal byť problém

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    pepa78 Pozri príspevok
    Kontaktoval by som autora projektu a požiadal ho zmenu, aj za prípadnú úhradu...myslím, že by to nemal byť problém
    Tu ej istá chyba ponímania toho projektu. Vnímate tie hmotné papiere, ktoré si akože kupujete. Ale vy si pritom kupujete ludsku prácu a osvedčenia, ktoré zákonne úrady žiadajú. A tie vám nemôze predať niekto, kto má len fyzicky tie papiere. To by Vám žiadny architekt takto nepodpísal, je to jeho dielo, jeho osvedčenia, to nie je ako to spomínané DVD.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Aby sme sa lepsie pochopili, tu tie samotne papiere-projekt su bez tej peciatky vydanej k vasmu menu nic, nic neznamenaju, mozete s nimi zakurovat, nie je to o nic hodnotnejsie ako vcerajsi novy cas.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    chandler Pozri príspevok
    kvalifikovanu odpoved by vedel dat skor pravnik.
    moj nazor je taky ze mozes predat projekt ktory si si dal vypracovat, ale ta stavba by musela byt na tom mieste ako je naprojektovana. takze mozes predat pozemok s projektom, alebo rozostavanym domom. nemozes ale predat projekt na svoj RD v Hornej Suci niekomu do Dolnej
    Presne tak, ten projekt, cize cela dokumentacia je akysi doklad k tomu domu. Ku konkretnemu domu, tak ako ma konkretne auto technicak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.