Zavrieť

Porady

prispevok na byvanie

Chcela by som sa opytat,moj syn ktory je po skole,ma moznost byvat sam.Existuje nejaky prispevok na byvanie,kedze nema este pracu?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zdroj http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    Čítaj, ak si myslíš že splňa tieto podmienky tak treba požiadať. Podľa mňa nemá šancu získať.


    Príspevok na bývanie patrí občanovi a fyzickým osobám, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, na úhradu nákladov spojených s bývaním, ak splnili podmienky nároku na dávku.

    Podmienky vzniku nároku:
    · vlastníctvo bytu alebo rodinného domu,
    · nájom bytu alebo rodinného domu,
    · nájom obytnej miestnosti v zariadení určenom na trvalé bývanie,
    . právo doživotného úžívania v byte alebo rodinnom dome,
    · uhrádzanie nákladov spojených s bývaním za predchádzajúcich 6 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov alebo preukázanie uznania dlhu a dohody o splátkach,
    · podmienky nároku sa prehodnocujú raz za šesť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov,
    · nárok zaniká, ak úrad zistí, že občan v hmotnej núdzi nespláca uznaný dlh, ktorý predstavuje nedoplatky spojené s bývaním.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    heka71 Pozri príspevok
    takto, vtom byte ma trvaly pobyt a ide studovat na VS,ani tak nie?
    Ako študent má nárok na sociálne štipendium, pokiaľ rodičia majú nedostatočné príjmy.

    Príspevok na bývanie dávajú ludom čo sú v hmotnej núdzi. Tj. nepracujú , lebo ich prepustili z práce a nie študentom čo sa chcú osamostatniť od rodiny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.