Zavrieť

Porady

bankovy vypis SZCO?

chcem sa opytat SZCO pouziva svoj osobny ucet aj na platenie veci tykajucich sa podnikania platenie odvodov do SP a ZP.mozem mu z takeho uctu uplatnit vydavky ktore plati za vedenie uctu plus uroky? su to VNZD alebo VOZD? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    staankaa Pozri príspevok
    chcem sa opytat SZCO pouziva svoj osobny ucet aj na platenie veci tykajucich sa podnikania platenie odvodov do SP a ZP.mozem mu z takeho uctu uplatnit vydavky ktore plati za vedenie uctu plus uroky? su to VNZD alebo VOZD? dakujem
    poplatky týkajúce sa transakcii živnosti sú VOZD, ostatné poplatky sú VNZD

    ak používa súkromný účet na podnikanie, účtuje o všetkých transakciách na výpise, osobné úhrady ako osobná spotreba VNZD a osobní inkasa ako PNZD
    v tomto prípade mal byť účet nahlásený aj na daňovom úrade

    úroky sú ostatné príjmy ovplyv. ZD a daň z úrokov - je preddavok na daň z príjmov - VNZD

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    cize ja by som mu mala zapisat do penazneho dennika vsetky platby co ma v bankovom vypise aj tie sukromne? tie budu VNZD spravne tomu rozumiem lebo ja som mu tam zapisala len tie co suvisia so zivnostou cize iba zaplatene SP a ZP a ucty za telefon a nic ine..

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    staankaa Pozri príspevok
    cize ja by som mu mala zapisat do penazneho dennika vsetky platby co ma v bankovom vypise aj tie sukromne? tie budu VNZD spravne tomu rozumiem lebo ja som mu tam zapisala len tie co suvisia so zivnostou cize iba zaplatene SP a ZP a ucty za telefon a nic ine..
    ak používa tento účet aj ako podnikateľský, čo podľa platieb používa, tak je potrebné účtovať o všetkých platbách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.