Zavrieť

Porady

Može dažď poškodiť nový múr z tehál?

V sterdu začínam murovať z tehál Porotherm a na sobotu hlásia dážď
Treba alebo netreba rozostavané múry prikryť aby do nich nenapršalo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    No na tvojom mieste by som na 100% prikrýval. Je ešte skorá jar a môžu sa vrátiť na pár dni mrazíky a aby ti to potom nenarobilo šarapatu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pivko je Košičan stavia z porotherm,nič sa nebojte taký mráz aby to uškodilo tehlám nebude ,nemrznúcu zmes v žiadnom prípade.Stačí prikriť.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    pivko je Košičan stavia z porotherm,nič sa nebojte taký mráz aby to uškodilo tehlám nebude ,nemrznúcu zmes v žiadnom prípade.Stačí prikriť.
    Tak veru a na najbližších 15 dní nehlásia v KE ani nočné mrazyZajtra 8am štart
    Až dnes som zistil aké rozdiely sú v cenách v stavebninách /dohodol som sa že budem kupovať všetok materiál v jedných ale ceny musia byť super/ a napr. Baumax alebo Hornbach. IPA Hornbach 22,80 EUR - stavebniny 17 EUR , Penetral ALP Baumax 20 EUR -stavebniny 13,50EUR

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Je dobré ich prikriť ,aby do nich zbytočne nenatieklo.Dážď im v podstate sám osebe neškodí,v kombinácii zo silným mrazom ,áno.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    No dneska ráno bolo u nás -3 po ránu ale to som Kysučan. Neviem kde ty bývaš ale radšej by som týždeň počkal a do malty dal nejakú mrazuvzdornú prímes.Ale tú prímes áno alebo nie nech ti radšej poradí niekto skúsenejší

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    andiablo Pozri príspevok
    No dneska ráno bolo u nás -3 po ránu ale to som Kysučan. Neviem kde ty bývaš ale radšej by som týždeň počkal a do malty dal nejakú mrazuvzdornú prímes.Ale tú prímes áno alebo nie nech ti radšej poradí niekto skúsenejší
    Tu nejde o maltu, ale to, ze co sa stane ked natecie voda do dutiniek.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no hej na maltu som pozabudol. To máš pravdu. Ak sa ti tam dostane voda tak tehly budú namaras

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vo väčších mestách sa vždy dá viac vytĺcť zo stavebnín.Pozor na značky a oblasti použitia.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Baumax, Hornbach a podobne su NAJDRAHSIE OBCHODY. Cokolvek co som tam hladal sa da zohnat v lokalnych obchodoch o 10 - 100% lacnejsie. Overene na kabloch CYKY, zasuvkach/vypinachoch Legrand Valena, Penetra pod farbu, Primalex, valceky na malovanie. Pletivo PVC uprava +100% oproti www.pletiva.sk , kvadre, strk... cokolvek je tak predrazene.

    Ale kde inde zase kupite v nedelu poobede cement, ze

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ale napr Ytong,vrecované, malty ,lepidlá, sú lacnejšie(najmä v akciách).Ale to je všetko,inak plný súhlas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.