Zavrieť

Porady

Ako zaradiť počítače v novej firme

Ahojte, už teraz som vďačná za odpovede. Sme nová firma, v ktorej nie sú v evidencii žiadne počítače a tlačiarne a to i napriek tomu, že v skutočnosti sú, pretože starú firmu dali do konkurzu a majitelia založili novú. Pri prechode však účtovne nedali do poriadku spomínané počítače a tlačiarne a samozrejme, že tonery a aktualizácie účtovných programov sa platili a dávali do nákladov. Ja som prišla len teraz v januári a zistila som im túto chybu. Predchodkyňa zrejme na to zabudla.
Ak by som to dala ako dar, musela by byť odvedená DPH, dodatočné daňové dph, čo majitelia nechcú. Prosím poradte, ako to správne a s dodržaním zákonov dať do účtovníctva? Nič ma nenapadá, ani vklad konateľov to nemôže byť, lebo sú tam softwéry, len nejak z tej starej firmy, ale čo keď je v konkurze? vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    dvojča Pozri príspevok
    Ahojte, už teraz som vďačná za odpovede. Sme nová firma, v ktorej nie sú v evidencii žiadne počítače a tlačiarne a to i napriek tomu, že v skutočnosti sú, pretože starú firmu dali do konkurzu a majitelia založili novú. Pri prechode však účtovne nedali do poriadku spomínané počítače a tlačiarne a samozrejme, že tonery a aktualizácie účtovných programov sa platili a dávali do nákladov. Ja som prišla len teraz v januári a zistila som im túto chybu. Predchodkyňa zrejme na to zabudla.
    Ak by som to dala ako dar, musela by byť odvedená DPH, dodatočné daňové dph, čo majitelia nechcú. Prosím poradte, ako to správne a s dodržaním zákonov dať do účtovníctva? Nič ma nenapadá, ani vklad konateľov to nemôže byť, lebo sú tam softwéry, len nejak z tej starej firmy, ale čo keď je v konkurze? vďaka
    Skús urobiť mimoriadnu inventúru majetku a zaradiť do účtovníctva ako nájdené pri inventúre, ocenené obvyklou cenou.(Majetok voči výnosom)

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Môžeš to dať do majetku:
    ako zaradenie majetku do používania prevzatého z osobného užívania fyzickej osoby - podnikateľa 022/491 (dokladovať to zápisnicou)

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    m.hladka Pozri príspevok
    Môžeš to dať do majetku:
    ako zaradenie majetku do používania prevzatého z osobného užívania fyzickej osoby - podnikateľa 022/491 (dokladovať to zápisnicou)
    Ak má s.r.o. , 491 nevie použiť.

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    m.hladka Pozri príspevok
    Tak to môže dať aj na 413, dokladovať zmluvou.
    Pri darovani musí byť odvedená DPH z darovaného majetku a dodatočnú DPH nechcú samozrejme dávať. Nad tou inventúrou rozmýšľam od začiatku. Vďaka za odpovede

    Ako zaradiť počítače v novej firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.