Zavrieť

Porady

faktúry

Dobrý večer, môžte mi prosím poradiť ako mám zaúčtovať? Vystavila som faktúru prenajímateľovi v hodnote 2441€. Oni mi uhradili len rozdiel medzi tým , čo som bola dlžná za nájom. Bola som dlžná 1800€. Dali mi len 641€. Mám dať celú sumu 2441 do príjmu OZD? A tie faktúry v hodnote 1800 do výdavkov OZD? Moc dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    leninka23 Pozri príspevok
    Dobrý večer, môžte mi prosím poradiť ako mám zaúčtovať? Vystavila som faktúru prenajímateľovi v hodnote 2441€. Oni mi uhradili len rozdiel medzi tým , čo som bola dlžná za nájom. Bola som dlžná 1800€. Dali mi len 641€. Mám dať celú sumu 2441 do príjmu OZD? A tie faktúry v hodnote 1800 do výdavkov OZD? Moc dík.
    Úhrada pohľadávky (vyst.fa.) vo výške 2441,-€
    Úhrada záväzkov (nájomné) vo výške 1800,-€

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    641 = príjem, na ten rozdiel si vyžiadaj (alebo sama napíš) zmluvu o zápočte pohľadávok a záväzkov.
    Túto potom zaúčtuj ako príjem a výdavok (celkový vplyv na základ dane = 0) - cez interné doklady.
    Pri úhrade 641 € to môžeš zaúčtovať 2441 € ako P a 1800 € ako V, ale k tomu dokladu prilož ten zápočet.
    Naposledy upravil Rozalka : 22.03.10 at 21:23

    leninka23 je offline (nepripojený) leninka23

    leninka23
    Prepáčte moc nerozumiem, ten príjem celá tá suma 2441 ovplyvňuje zd ? Tie faktúry na nájom mám nahodené a neviem ako ich zaúčtovať, keď som dlžník. Nemám doklad o zaplatení na 2441 iba na 641.
    Ako konkrétne to mám zaúčtovať tých 641, predkontáciu myslím. Dík

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    leninka23 Pozri príspevok
    Prepáčte moc nerozumiem, ten príjem celá tá suma 2441 ovplyvňuje zd ? Tie faktúry na nájom mám nahodené a neviem ako ich zaúčtovať, keď som dlžník. Nemám doklad o zaplatení na 2441 iba na 641.
    Ako konkrétne to mám zaúčtovať tých 641, predkontáciu myslím. Dík

    V JU (lebo sa pýtate v téme JU) alebo v podvojnom? Ak sa pýtate na predkontáciu - tak asi v podvojnom. Mali by ste mať nejaký zápočet pohľadávok a záväzkov a podľa toho zaúčtovať cez ID - cez účty 321, 311.

    kristín je offline (nepripojený) kristín

    kristín
    Ahoj!

    Môžete mi prosím poradiť, či je môžné uznať ako výdavok dobierkovú faktúru alebo dodací list, keď k tomu nemá iný doklad o zaplatení a bolo to zaplatené v hotovosti??? Ďakujem.

    leninka23 je offline (nepripojený) leninka23

    leninka23
    Dobrý deň, prosím vie mi niekto pradiť, či ja ako viazaný fin.agent- nemám živnosť. list len ICO môžem vystaviť faktúru? Bolo by to finančné poradenstvo, ale nie pre firmu, s ktorou mám tú viazanosť. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.