Zavrieť

Porady

Značka

Dobré ránko poradcovia =) Tak som tu prvý krát a asi vás zavalím kopou otázok =D Prejdem k veci. Dostal som nápad vytvorit vlastnú značku oblečenia =) No už som sa kontaktoval z jednou dodavatelskou firmou ktorá by mi bola schopná šit tričká s mojou vysačkou, ja by som ich od nich kúpil a dalej by som nane vymyslel grafický návrh a dal potlačit opät dalšej firme a následne predával asi na eshope alebo by som ponúkol značku do obchodov. No čo sa vlastne chcem spýtat? Ako si mám značku ochránit? Kolko to bude asi trvat a stát? A prosím ak by ste mi mohly poradit čo všetko mám spravit a načo si dávat pozor...Tak za vhodné informácie vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    O chránení značky by som uvažoval vtedy, ak by uvedená značka bola komerčne úspešná a hrozilo by, že pre niekoho by bolo zaujímavé vyrobiť približne rovnaký produkt s rovnakým logom (ako napr. Adidas, Nike, Puma a pod). Keďže len o uvedenej možnosti uvažuješ, najprv by som riešil, či vôbec dokážeš realizovať a predávať takýto tovar vo väčších množstvách.
    Takže aby som to zhrnul: Ja budem nakupovat hotové výrobky ktoré pre mna ušije iná firma ale s mojou vysačkou , tie graficky spracujem a dám potlačit dalšej firme ktorej za to zaplatím a hotové produkty budem predávat ja tak sa teda pýtam je to výroba lebo len maloobchodný predaj? Značku si chcem jednoznačne zaregistrovat...stačí na to ochranná známka? Vážne to trvá 6-7 mesiacov kým mi overia známku? Takže ako som sa dočítal mala by mi stačit živnost? V živnosti uviest výrobu oblečenia, espoh a predaj? Dakujem za opovede =)
    ivka70 Pozri príspevok
    po slovensky je visačka.

    Dobre no asi nie som najlepší v gramatike =) ... Ale o to tu teraz nejde ešte raz chcem poprosit o čo najlepšie rady kde a ako a podobne =) dakujem...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    123peter1 Pozri príspevok
    Dobre no asi nie som najlepší v gramatike =) ... Ale o to tu teraz nejde ešte raz chcem poprosit o čo najlepšie rady kde a ako a podobne =) dakujem...
    Mne islo o to, aby si nerobil chyby v objednavkach
    Aj to je pomoc - aj ked len malicka.

    kath je offline (nepripojený) kath

    kath
    No ja si myslím, že keďže výrobu oblečenia ti bude realizovať iná firma, nie je potrebné aby si si dával aj ty živnosť na výrobu - stačí maloobchodný predaj, resp. kúpa tovaru za účelom jeho predaja. Iná situácia by bola, ak by si zamestnal krajčírky, aby ti to šili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.