Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ja by som pekne navštívila ZP a nech vytlačia predpis platieb aj jednotlivé úhrady od SZČO a hneď zistíš kde je chyba, keď porovnáš všetko s Vašou evidenciou.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    VOZD v roku uhrady.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a ked ma preplatok a ma zaskrtnute ze kompenzacia s buducimi predavkami na poistne tak sa ten preplatok dava ako POZD ci nie kedze je to s kompenzaciou tak podla mna nie..dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    staankaa Pozri príspevok
    a ked ma preplatok a ma zaskrtnute ze kompenzacia s buducimi predavkami na poistne tak sa ten preplatok dava ako POZD ci nie kedze je to s kompenzaciou tak podla mna nie..dakujem
    Ja som riešila preplatok s kompenzáciou a zrážkou dane RZZP za rok 2008 v roku 2009 v peňažnom denníku cez uzávierkové operácie, kde mi ako podklad slúžilo oznámenie zo zdravotnej poisťovne týmto postupom:

    1/Plnú výšku preplatku ZP som účtovala interným dokladom cez uzávierkové operácie do príjmu OZD-iný .Interný doklad som spárovala s pohľadávkou vo výške preplatku RZZP.Uvedená pohľadávka bola zaúčtovaná v Knihe pohľadávok na základe RZZP a týmto účtovným zápisom sa mi vynulovala .

    2/V uzávierkových operácicách Interným dokladom som zaúčtovala do VOZD -Platby do fondov kompenzáciu ZP vo výške, ktorá bola oznámená listom a túto účtovnú operáciu som spárovala so záväzkom prislúchajúcim k platbe do ZP.
    Záväzky voči ZP sa mi znížili .

    3.Ako posledné som v uzávierkových operáciách Interným dokladom zaúčtovala do VNZD-Daň z príjmu výšku dane , ktorú si ZP stiahla z preplatku a účtovnú operáciu som spárovala so záväzkom , ktorý sa mi vynuloval.

    V daňovom priznaní 2009 som uhradenú daň uviedla ako preddavkovú .

    mimča je offline (nepripojený) mimča

    mimča
    Zita5 Pozri príspevok
    Ja som riešila preplatok s kompenzáciou a zrážkou dane RZZP za rok 2008 v roku 2009 v peňažnom denníku cez uzávierkové operácie, kde mi ako podklad slúžilo oznámenie zo zdravotnej poisťovne týmto postupom:

    1/Plnú výšku preplatku ZP som účtovala interným dokladom cez uzávierkové operácie do príjmu OZD-iný .Interný doklad som spárovala s pohľadávkou vo výške preplatku RZZP.Uvedená pohľadávka bola zaúčtovaná v Knihe pohľadávok na základe RZZP a týmto účtovným zápisom sa mi vynulovala .

    2/V uzávierkových operácicách Interným dokladom som zaúčtovala do VOZD -Platby do fondov kompenzáciu ZP vo výške, ktorá bola oznámená listom a túto účtovnú operáciu som spárovala so záväzkom prislúchajúcim k platbe do ZP.
    Záväzky voči ZP sa mi znížili .

    3.Ako posledné som v uzávierkových operáciách Interným dokladom zaúčtovala do VNZD-Daň z príjmu výšku dane , ktorú si ZP stiahla z preplatku a účtovnú operáciu som spárovala so záväzkom , ktorý sa mi vynuloval.

    V daňovom priznaní 2009 som uhradenú daň uviedla ako preddavkovú .
    mám podobný problém - ale ZP si stiahli kompenzovaním výšku jedného poistného naviac - ja neevidujem žiadne záväzky voči ZP nakoľko bolo všetko uhradené - kde priradiť túto kompenzáciu? ak by som evidovala záväzok tak priradím -ale takto? môžem vytvoriť záväzok na základe listu a následne spárovať?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mimča Pozri príspevok
    mám podobný problém - ale ZP si stiahli kompenzovaním výšku jedného poistného naviac - ja neevidujem žiadne záväzky voči ZP nakoľko bolo všetko uhradené - kde priradiť túto kompenzáciu? ak by som evidovala záväzok tak priradím -ale takto? môžem vytvoriť záväzok na základe listu a následne spárovať?
    Noo , ale musíte mať znalosť o tom, že bol dĺžny jednu platbu za určité obdobie a keby sa viedli záväzky ako by sa mali,tak problém nevidím.Takto ak by to mala byť nepodložená platba ,tak by som to ani neúčtovala do výdavkov OVZD .

    mimča je offline (nepripojený) mimča

    mimča
    Zita5 Pozri príspevok
    Noo , ale musíte mať znalosť o tom, že bol dĺžny jednu platbu za určité obdobie a keby sa viedli záväzky ako by sa mali,tak problém nevidím.Takto ak by to mala byť nepodložená platba ,tak by som to ani neúčtovala do výdavkov OVZD .
    záväzky sa vedú... záväzky teda poistné za 2008 bolo všetko uhradené.. v ZP nevedia povedať kde nastal problém - v ročnom zúčtovaní za rok nevyšiel nedoplatok - len si jednoducho v ZP stiahli jedno poistné naviac..

    mimča je offline (nepripojený) mimča

    mimča
    Andyke Pozri príspevok
    Ja by som pekne navštívila ZP a nech vytlačia predpis platieb aj jednotlivé úhrady od SZČO a hneď zistíš kde je chyba, keď porovnáš všetko s Vašou evidenciou.
    aj to sa stalo.. boli sme - neevidujú jednu platbu - mi ju evidujeme ako uhradenú v banke - sedí všetko VS - suma - oni ju neevidujú - teta za okienkom mi len zahlásila že to nemôžem porovnávať s účtovníctvom.. vraj sme mali prísť hned ako poslali list ja som sa k listu dostala v marci proste som bezradná.. oni si stiahli nedoplatok lebo im chýba.... pritom kde to zaradiť? VOZD alebo nie?

    ešte rozmýšľam že to nechám ako pohľadávku voči ZP - ak v ZP uznajú ich chybu - dopátrajú sa k tomu kde priradili platbu - budeme mať preplatok voči ZP - následne by som to spárovala so záväzkami v. r. 2010 ako VOZD - je to možné?
    Naposledy upravil mimča : 29.03.10 at 18:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.