Zavrieť

Porady

poplatok za komunálny odpad

Dobrý deň, už pár dní mám problém, na ktorý som zatiaľ nenešla odpoveď a dúfam, že mi niekto bude vedieť odpovedať. Moja otázka sa týka poplatkov za komunálny odpad.: v prípade, že si občan žiada odpustenie poplatku za komunálny odpad z dôvodu, že sa dlhodobo zdržiava v zahraničí je potrebné túto skutočnosť preukázať potvrdením od zamestnávateľa, pracovnou zmluvou, povolením o pobyte....V prípade, že toto potvrdenie nie je v slovenskom alebo českom jazyku je potrebné predložiť ho s úradným prekladom alebo stačí ho mať v pôvodnom jazyku? Ak je potrebný preklad rada bysom vedela, ktorý zákon alebo vyhláška o tom pojednáva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kadilak je offline (nepripojený) kadilak

    kadilak
    Nie je potrebné pracovnú zmluvu alebo potvrdenie od zamestnávateľa preložiť. Ja som ho predložil v angličtine a poplatok za komunálny odpad z dôvodu, že sa syn dlhodobo zdržiava v zahraničí mi bol odpustený.

    upska06 je offline (nepripojený) upska06

    upska06
    Doteraz to aj u nás bolo takto, ale za tento rok je vraj občan povinný doložiť doklady s úradným prekladom. Bez prekladu vraj potvrdenie nie je akceptovateľné a poplatok bude vyrúbený v plnej výške ako keby ani potvrdenie nebolo. Ja som sa síce o tom nikde nedočítala preto to zisťujem aj touto formou.(mimochodom poplatok za úradný preklad je väčší ako popl. za komunálny odpad preto mi to nepripadá logické)

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    Najlepšie sa zorientuješ, ak si nájdeš wwwstránku mesta alebo obce, kde bývaš a tam isto nájdeš tieto podmienky. Niekedy stačilo, keď to niekto preložil do slovenčiny, teraz vymýšľajú, ako šetko sťažiť ľuďom...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    anilah Pozri príspevok
    Stači čestné prehlásenie.
    Nie v kazdom meste.
    Mesta si definuju v akej vyske odpustia poplatok, v akom pripade a ako to treba dokladovat.

    poplatok za komunálny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.