Zavrieť

Porady

dp právnickej osoby

poraďte- ak je sro nazisková a dp aj výkazy sú nulové, musí sa účtovnička podpísať na všetky dokumenty alebo stačí ak sa na všetko podpíše konateľ? vopred dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Čo znamená nezisková?
    Nevykonávala činnosť, alebo ako to máme rozumieť?

    Myslím si, že k vyplneniu súvahy a výkazu ziskov a strát predchádza predsa nejaká tá účtovnícka práca. A z tohto dôvodu by sa mala aj účtovníčka podpísať na dokumenty.

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    táto je založená od roku 1997 a vrajže aj minulého roku bolo všade nula. nemám k tomu žiadne doklady

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V súvahe predsa musí byť minimálne základné imanie uvedené.

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    vrajže bol na dú a tam mu povedali, že všade je nula- preto sa pýtam, nerada by som sa pod to podpisovala ak nemusím

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    mojho klienta s nulami vratili... neprevzali mu take vykazy... a o tomto nulovom mi ani nepovedal, tak mi potom volal a za 5min som mu ho vyplnila... len ZI v pokladni... nic viac, lebo ani nic so sebou nemal... a chcel ho silou mocou hned podat... podpisal si to ale sam...

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    aj ten môj nič nemá- má to ako chcel, ale svoj autogram si tam nehodím. dík za pomoc- ste SUPERRRRRRRRRRRR

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Tu ide asi o to, ak je to nezisková organizácia:
    § 41
    Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie
    (1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.

    Ak nemá povinnosť podavať DP, tak ak nepodáva DP, potom neprikladá ani prílohy S, VzS.

    Ak ide o PO, ktorá má povinnosť podavať DP (bez ohľadu či mala alebo nemala príjmy), tak musí podavať DP (ťažko povedať, že nulové, lebo všade zvyknú byť aspoň náklady na vedeniu účtu apod.) a všetky zodpovedajúce prílohy
    Súvaha
    VZa S
    Poznámky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.