Zavrieť

Porady

Odkupenie predzahradky pred bytovym domom

Dobry den,

chcel by som a opytat, ci existuje nejaka moznost odkupit predzahradku do osobneho vlastnictva.

Situacia je taka, ze aktualne prebieha odkup pozemkov pod bytovym domom a v suvislosti s tym sa realizuje aj odkup vsetkych predzahradiek bezprostredne susediacich s bytovym domom do uzivania vsetkym majitelom bytov v bytovom dome. To znamena, ze kazdy majitel bytu ma podiel na pozemku pod bytovym domom a na kazdej predzahradke v okoli bytoveho domu. Ja ako majitel bytu z ktoreho sa da priamo z logie dostat do predzahradky si chcem uvedenu predzahradku odkupit do osobneho vlastnictva (aktualne podla uvedeneho vlastnim cast vlastnej predzahradky a rovnako cast kazdej cudzej predzahradky susediacej s bytovym domom).
Podla ziskanych informacii jediny sposob ktorym sa dala predzahradka odkupit spocival v ziskani suhlasu od kazdeho majitela bytu v uvedenom bytovom dome, co je nerealne, kedze vacsina bytov je v najme a niektori majitelia su trvalo odstahovani do zahranicia.

Moja otazka:
1. Existuje nejaka moznost, ako ziskat predzahradku do osobneho vlastnictva aj teraz, ked kazdy majitel bytu v bytovom dome bude vlastnit cast predzahradky ?
2. Ako stanovit kupnu cenu za takuto cast pozemku?
3. Ako kupit podiel na predzahradke od tych majitelov bytov, ktori odmietli odkupenie pozemku pod bytovym domom a teda aktualne nevlastnia ani cast predzahradky, kedze podla zakona, nikto iny ich podiel na pozemku a predzahradke nemoze kupit ?
4. Existuje moznost odkupenia predzahradky napriklad cez bytove druzstvo, kde by mohol stacit povedzme suhlas nadpolovicnej vacsiny majitelov?

Za akukolvek radu vopred dakujem a zelam pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Odkupenie predzahradky pred bytovym domom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.