Zavrieť

Porady

zahranicna pracovna cesta

ahojte zamestnanec bol v zahranici (Ceskej republike), vsetky naklady si hradil sam, s tym, ze si vyuctuje cestovny prikaz. Doklady ma v mene CZK a EUR, v ktorej mame preplatit cestovny prikaz. Mozem preplatit cestovny prikaz v dvoch menach?

dakujem
Usporiadat
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

nevie niekto poradit??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

fialka m Pozri príspevok
ahojte zamestnanec bol v zahranici (Ceskej republike), vsetky naklady si hradil sam, s tym, ze si vyuctuje cestovny prikaz. Doklady ma v mene CZK a EUR, v ktorej mame preplatit cestovny prikaz. Mozem preplatit cestovny prikaz v dvoch menach?

dakujem
Cestovný príkaz nepreplácaš. Ty preplácaš cestovné náhrady, ktoré zamestnanec uvedie vo vyúčtovaní z pracovnej cesty - rozdiel medzi cest. príkazom a vyúčtovaním si prečítaj tu:

http://www.porada.sk/974287-post6.html

Takže v pojmoch máme jasno, ty asi chceš vyplatiť peniaze z vyúčtovania. Na vyúčtovaní bude uvedený nárok stravného a vreckového v CZK. K tomu mu pripočítaš cestovné výdavky (autobus, MHD), náklady za ubytovanie a ostatné vedľajšie výdaje. Náhrady spočítaš vždy spolu meny - CZK osobitne a EUR osobitne. Dostaneš 2 sumy, CZK a EUR.

Predpokladám, že žiadnu zálohu nedostal. Preto mu celý nárok vyplatíš. Môžeš vyplatiť obe sumy osobitne v rôznych menách, alebo sa môžeš so zamestnancom dohodnúť, že mu nárok vypočítaný v CZK prepočítaš na EUR a vyplatíš mu len jednu sumu v EUR.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

chobot prosim ta a ked sa s ním dohodnem, že mu vyplatím tie české v eurách aký kurz použijem ??? nevieš poradiť veľká vďaka
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzanna Pozri príspevok
chobot prosim ta a ked sa s ním dohodnem, že mu vyplatím tie české v eurách aký kurz použijem ??? nevieš poradiť veľká vďaka
Tak použiješ kurz CZK/EUR z prvého dňa mesiaca, kedy sa pracovná cesta uskutočnila. Pokiaľ by presahovala cez 2 mesiace (na prelome mesiacov) tak kurz prvého dňa mesiaca, kedy prac. cesta začala.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

chobot tak ked prac. cesta bola napr. od 17.06. -21.06. tak pouzijem kurz CZK k 01.06.2010 a prepocitam na EUR??? správne som to pochopila ci nie diky
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzanna Pozri príspevok
chobot tak ked prac. cesta bola napr. od 17.06. -21.06. tak pouzijem kurz CZK k 01.06.2010 a prepocitam na EUR??? správne som to pochopila ci nie diky
Áno, presne tak. Použiješ kurz zo dňa 1.6.2010.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

chobot velka vdaka a este keby trvala od 28.06. do 02.07. tak tiez kurz z 01.06. este to by som chcela dik moc
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzanna Pozri príspevok
chobot velka vdaka a este keby trvala od 28.06. do 02.07. tak tiez kurz z 01.06. este to by som chcela dik moc
Áno, tiež je to kurzom zo dňa 1.6. Pojednáva o tom § 36 ods. 6 zákona o cest. náhradách:

(6) Preddavok na stravné zamestnávateľ poskytuje v mene ustanovenej pre jednotlivé krajiny opatrením ministerstva financií. Zamestnávateľ sa v prípade potreby môže so zamestnancom dohodnúť na poskytnutí preddavku na stravné v inej mene, ako je mena ustanovená pre jednotlivú krajinu opatrením ministerstva financií. Pri vyúčtovaní náhrad sa pri prepočte sumy stravného ustanoveného v eurách na cudziu menu a naopak použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý je platný k prvému dňu v mesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta alebo iná skutočnosť zakladajúca nárok na stravné začala. Pri vyúčtovaní náhrad sa pri prepočte sumy stravného ustanoveného v cudzej mene na inú cudziu menu použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý je platný k prvému dňu v mesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta alebo iná skutočnosť zakladajúca nárok na stravné začala; suma stravného sa určí prepočtom hodnoty stravného v eurách na dohodnutú cudziu menu.
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

chobot velka vdaka pekny den
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Pekny den,

pracovnik isiel na SC : Z firmy odisiel o 11:00,hranice medzi SR a CR prekrocil o 13:30 a hranice medzi CR a Nemeckom 17:30
Zahranicna cesta teda trvala spolu 10,5 hod
Nahrady dostane 50 % zo 45,- € t. j. 22,50 €
v CR tankoval PHM za 686 CZK prepocet na € bude 27,34 ( pouzity kurz z 3.1. 25,088)

Spravne som to pochopila?
ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

emily 2 Pozri príspevok
Pekny den,

pracovnik isiel na SC : Z firmy odisiel o 11:00,hranice medzi SR a CR prekrocil o 13:30 a hranice medzi CR a Nemeckom 17:30
Zahranicna cesta teda trvala spolu 10,5 hod
Nahrady dostane 50 % zo 45,- € t. j. 22,50 €
v CR tankoval PHM za 686 CZK prepocet na € bude 27,34 ( pouzity kurz z 3.1. 25,088)

Spravne som to pochopila?
ďakujem
áno
0 0
mariama27 mariama27

mariama27 je offline (nepripojený) mariama27

Prosím Vás pekne, ak zamestnanec bol na prac. ceste v Nemecku - 5dní, zaujíma deň odchodu - prechádza Nemecké hranice 11.00, České hranice prechádza 16.00, domov prichádza 22,30. Takže:
Nemecko - 11 hodín
Česko - 5 hodiny
Sk - 6,5 h
Nárok na stravné - môj názor
Nemecko - 100 % - 45 EUR
SK - 3,80 EUr

Je to tak správne, Môže byť súbeh zahraničného a SK stravného?
Ďakujem
0 0
mariama27 mariama27

mariama27 je offline (nepripojený) mariama27

Prosím nevie mi to niekto odobriť??? Je to tak správne alebo nie?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mariama27 Pozri príspevok
Môže byť súbeh zahraničného a SK stravného?
Ďakujem
Áno, pokiaľ splní podmienku daného časového pásma, tak má nárok aj náhrady za TC aj za ZC.

mariama27 Pozri príspevok
Prosím Vás pekne, ak zamestnanec bol na prac. ceste v Nemecku - 5dní, zaujíma deň odchodu - prechádza Nemecké hranice 11.00, České hranice prechádza 16.00, domov prichádza 22,30. Takže:
Nemecko - 11 hodín
Česko - 5 hodiny
Sk - 6,5 h
Nárok na stravné - môj názor
Nemecko - 100 % - 45 EUR
SK - 3,80 EUr

Je to tak správne?
Ďakujem
Áno, výpočet máš správny. Má nárok aj za cestu v zahraničí (t.j. 16 hodín cestoval = pásmo nad 12 hodín, základ pre DE) aj za cestu na SK.
0 0
vierka328 vierka328

vierka328 je offline (nepripojený) vierka328

ahojte,
zamestnanec siel na ZPC letecky z Kosic do Moskvy 30.1.
Kosice 8:20 - Praha 9:50
Praha 10:55 - Moskva 13:30

naspat sa vracal 6.2.
Moskva 12:45 - Praha 15:40
Praha 17:15 - Kosice 18:40

Ako to mam vyuctovat ked neviem casy prechodu hranic CR ani Ruska...
Stravne sa rata v kazdej krajine v ktorej pobudol? Alebo sa berie stravne ako suma hodin stravenych mimo SR a zakladnu sadzbu stravneho beriem krajinu v ktorej pobudol najviac hodin?
Dakujem a prajem pekny den
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, konatel bol na prac.ceste od 25.04-28.04.11. Narokuje si iba stravne vo vyske 60USDx4 dni. To mu prepocitam kurzom z 01.04. t.j.1,4141 a k vyplate by mal mat 169,72eur? Takto to aj zauctujem, alebo to mam prepocitat kurzom z 29.04, kedze mi vyuctovanie predlozil 30.04? A ked chceme tieto diety vyfakturovat firme, pre ktoru sme pracovali, aky kurz pouzijeme?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Najka Pozri príspevok
Ahojte, konatel bol na prac.ceste od 25.04-28.04.11. Narokuje si iba stravne vo vyske 60USDx4 dni. To mu prepocitam kurzom z 01.04. t.j.1,4141 a k vyplate by mal mat 169,72eur? Takto to aj zauctujem, alebo to mam prepocitat kurzom z 29.04, kedze mi vyuctovanie predlozil 30.04? A ked chceme tieto diety vyfakturovat firme, pre ktoru sme pracovali, aky kurz pouzijeme?
Požiješ kurz z 1.4.

Odberateľskej firme vyúčtuj sumu 169,72 EUR a nemusíš používať žiadny kurz.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

[QUOTE=Najka;1734028]Takto to aj zauctujem, alebo to mam prepocitat kurzom z 29.04, kedze mi vyuctovanie predlozil 30.04?

Ta firma to chce vyuctovat v USD.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

[QUOTE=Najka;1734542]
Najka Pozri príspevok
Takto to aj zauctujem, alebo to mam prepocitat kurzom z 29.04, kedze mi vyuctovanie predlozil 30.04?

Ta firma to chce vyuctovat v USD.
Tak im sumu, čo je v EUR prepočítaš na USD kurzom NBS v deň, kedy bude faktúra vystavená. Tam to už nemá nič spoločné s cestovnými náhradami, tak ide o úhradu faktúrovanej sumy prepočítanej na inú menu.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

mam taku čudnú otázku. Ked s.r.o.-čka založená na Slovensku zamestnáva rakúskych občanov. Je pracovna cesta do Rakuska pre tychto zamestnancov zahraničnou pracovnou cestou? Berie sa to z pohladu bydliska zamestnanca alebo sidla firmy? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať