Zavrieť

Porady

preradenie zamestnanca?

Ahojte poraďáci, prosím Vás viete mi poradiť v tejto veci?:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CPC%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml 1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Máme zamestnanca, ktorý vykonával podľa pracovnej zmluvy činnosť vodiča – údržbára. Požiadal na základe lekárskeho posudku o preradenie na inú prácu. Dočasne sme to riešili tým, že bol preradený na vrátnicu na dobu 3 mesiacov – urobili sme s ním pravdaže dohodu o zmene pracovných podmienok. Po týchto 3 mesiacoch sa nám skutočne uvoľnilo miesto vrátnika, ktorý odišiel na dlhodobú PNku, takže sme tohto zamestnanca po dočasnom 3 mesačnom preradení mohli dať už na zástup na vrátnicu počas dlhodobej práceneschopnosti zamestnanca xy. Chcem sa len opýtať či sme tento zástup mali opäť riešiť dohodou o zmene pracovnej zmluvy s tým, že by sme napísali do tejto dohody :
<o:p> </o:p>
...podľa ustanovenia § 55 ZP vzájomne sa zamestnanec a zamestnávateľ dohodli na zmene pracovnej zmluvy v tomto bode – pracovný pomer sa mení z doby od 01.01.2010 do 31.03.2010 na dobu určitú na zastupovanie počas práceneschopnosti zamestnanca XY?<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Alebo sme to mohli riešiť uzatvorením novej pracovnej zmluvy?


Ďakujem Vám všetkým za odpovede!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    andora Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, prosím Vás viete mi poradiť v tejto veci?:

    <META content=Word.Document name=ProgId><META content="Microsoft Word 11" name=Generator><META content="Microsoft Word 11" name=Originator><LINK href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CPC%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml 1%5C01%5Cclip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE>Máme zamestnanca, ktorý vykonával podľa pracovnej zmluvy činnosť vodiča – údržbára. Požiadal na základe lekárskeho posudku o preradenie na inú prácu. Dočasne sme to riešili tým, že bol preradený na vrátnicu na dobu 3 mesiacov – urobili sme s ním pravdaže dohodu o zmene pracovných podmienok. Po týchto 3 mesiacoch sa nám skutočne uvoľnilo miesto vrátnika, ktorý odišiel na dlhodobú PNku, takže sme tohto zamestnanca po dočasnom 3 mesačnom preradení mohli dať už na zástup na vrátnicu počas dlhodobej práceneschopnosti zamestnanca xy. Chcem sa len opýtať či sme tento zástup mali opäť riešiť dohodou o zmene pracovnej zmluvy s tým, že by sme napísali do tejto dohody :
    <?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>
    ...podľa ustanovenia § 55 ZP vzájomne sa zamestnanec a zamestnávateľ dohodli na zmene pracovnej zmluvy v tomto bode – pracovný pomer sa mení z doby od 01.01.2010 do 31.03.2010 na dobu určitú na zastupovanie počas práceneschopnosti zamestnanca XY?<o:p></o:p>
    <o:p></o:p>
    Alebo sme to mohli riešiť uzatvorením novej pracovnej zmluvy?


    Ďakujem Vám všetkým za odpovede!!!!
    Netreba robiť novú pracovnú zmluvu. Dodatkom treba doplniť, samozrejme dať podpísať aj zamestnancovi.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    TatianaM Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja mám takýto problém.

    Pracovníkovi bol odobratý vodičský preukaz mimo pracovnej doby a tým nemôže vykonávať pôvodný druh práce (aký je uvedený v pracovnej zmluve obsluha stavebného stroja ). Zamestnávateľ ho preradzuje na pomocné stavebné práce (zamestnanec súhlasí). Mám urobiť dohodu o zmene PZ, alebo preradenie podla § 55 odst.3.????
    riešila by som to dohodou o zmene PZ v bode druh práce.

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Dobrý deň, ja mám takýto problém.

    Pracovníkovi bol odobratý vodičský preukaz mimo pracovnej doby a tým nemôže vykonávať pôvodný druh práce (aký je uvedený v pracovnej zmluve obsluha stavebného stroja ). Zamestnávateľ ho preradzuje na pomocné stavebné práce (zamestnanec súhlasí). Mám urobiť dohodu o zmene PZ, alebo preradenie podla § 55 odst.3.????

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    TatianaM Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja mám takýto problém.

    Pracovníkovi bol odobratý vodičský preukaz mimo pracovnej doby a tým nemôže vykonávať pôvodný druh práce (aký je uvedený v pracovnej zmluve obsluha stavebného stroja ). Zamestnávateľ ho preradzuje na pomocné stavebné práce (zamestnanec súhlasí). Mám urobiť dohodu o zmene PZ, alebo preradenie podla § 55 odst.3.????
    Preradenie, pretože ide o iný druh práce, ako má v PZ.

    preradenie zamestnanca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.