Zavrieť

Porady

Nepeňažný vklad do SRO

Dobry deň,
prosím o radu.
Sro bola založená 2 spoločníkmi (FO 50/50) nepeňažným vkladom - budova a pozemok. Viete mi prosim niekto poradit, ako zauctovat tento vklad? Ako je to s moznostou odpisovat tento majetok? Je nutne v tomto pripade registrovat SRo ako platcu Dph? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Nepeňažný vklad ZI sa účtuje presne ako peňažný vklad, len si robíš analytiku účtu 411 podľa mien spoločníkov.
    353010/411010
    353020/411020
    02./353010
    02./353020

    odpisy:
    Zákon o dani z príjmov
    § 24
    (1) Hmotný majetok a nehmotný majetok odpisuje daňovník, ktorý má k tomuto majetku vlastnícke právo. Hmotný majetok a nehmotný majetok odpisuje aj daňovník, ktorý nemá vlastnícke právo k tomuto majetku, ak účtuje1) alebo vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo 14 o

    mami2709 je offline (nepripojený) mami2709

    mami2709
    Dakujem za odpoved.
    Este na doplnenie, podla znaleckeho posudku su nehnutelnosti ocenene sumou cca. 1.799.550 Skk, tak su zaradene aj v majetku sro, avsak do ORSR bolo zapisane a splatene ZI v sume 1.800.000 Skk. Je mozne tento rozdiel nejako vyrovnat?
    Dakujem.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ty zaúčtuješ sumu ZI, ktorá je v OR a znalecký posudok priložíš ako doklad k zaúčtovanému dokladu. Nemalo by to byť už v Eur?

    vanea je offline (nepripojený) vanea

    vanea
    I ja by som mala otazku....
    Ak takyto nepenažny vklad vlozi do svojej SRO podnikateľ-SZČO (zlate šperky, su majetkom SZČO, predava ich) ako sa prejavi tento fakt účtovne u tohto podnikateľa - SZČO? Musi vyradiť tento majetok zo zasob? dakujem srdečne

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Ak spoločník navýši základné imanie tak, že vloží do spoločnosti akcie inej spoločnosti, oceňujú sa tieto akcie nominálnou alebo reálnou cenou?
    Naposledy upravil blcha : 20.05.10 at 13:56

    YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

    YVETTE
    S.r.o. ako 100% vlastník vloží do druhej s.r.o. nepeňažný vklad (aktíva a pasíva). Prosím poradiť so zaúčtovaním, nakoľko takýto prípad som ešte nemala:
    043/367 - obstaranie podielu (vklad do ZI)
    061/043 - obchodný podiel (podľa výpisu z OR)
    367/031 - splatenie obch.podielu (vkladom aktív) v účt.hodnote
    461/367 - splatenie obch.podielu (vkladom pasív) účtovná hodnota sa rovná uznanej znalcom
    367/668 alebo 415 ??? - rozdiel medzi účtovnou hodnotou a uznanou hodnotou znalcom (uznaná hodnota je vyššia)
    Ďakujem za každú pomoc

    eviana je offline (nepripojený) eviana

    eviana
    Dobry den,
    chcela by som vas velmi pekne poprosit o radu. Mam podobny problem ako YVETTE. Ak s.r.o. vlozi do inej s.r.o. nepenazny vklad, ktoreho realna hodnota je 13000e ale hodnota v uctovnictve (povodna OC) je 1000e ako zuctujem rozdiel a hlavne ako sa to premietne z hladiska dane z prijmov??? plati ustanovenie §17b, a teda prva s.r.o., ktora majetok vklada si rozdiel musi zahrnut do zakladu dane a zaplatit dan? dakujem!

    Nepeňažný vklad do SRO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.