Zavrieť

Porady

Vykazy k DP B - zrusenie zivnosti

Mozem vas poprosim o radu?
Ak som v roku 2009 mala prijem zo zivnosti len za januar a februar, potom som zivnost pozastavila a v septembri zrusila.
Vo vykaze o prijmoch a vydavkoch uvediem:
- k 31.12.2009 alebo iny datum?
- za obdobie od 01/2009 do 02/2009 (obdobie za ktore boli prijmy) alebo
uvadzam obdobie od 01/2009 do 09/2009 (zivnost bola zrusena dna
11.9.2009)?
Vo vykaze o majetku a zavazkoch:
- do stlpca “Za bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie” uvadzam
udaje z minulorocneho vykazu stlpec 2?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ja by som dala na výkazy dátum zrušenia živnosti

    v r.2009 bude bezprostredne predchádzajúce obdobie to, čo bolo v roku 2008 bežné obdobie

    evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

    evelyn23
    A ak bola za minuly rok vo vykaze o majetku a zavazkoch v riad. 10 (peniaze a ceniny) uvedena suma 4116 Sk mam ju niekde v tonto DP zapocitat?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    evelyn23 Pozri príspevok
    A ak bola za minuly rok vo vykaze o majetku a zavazkoch v riad. 10 (peniaze a ceniny) uvedena suma 4116 Sk mam ju niekde v tonto DP zapocitat?

    suma 4116 Sk bude vo výkaze 2009 v bezprostredne predchádzajúcom období prepočítaná na € 137. A v účtovníctve roku 2009 je to vlastne počiatočný stav.
    Alebo som nepochopila otazku?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    evelyn23 Pozri príspevok
    A tato suma sa uvadza niekde do DP?

    konkretne v DP sa neuvadza

    evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

    evelyn23
    A kde? Vo vykaze o maj. a zav. za rok 2009 ju uvediem do 1 stlpca. A ak je zivnost uz zrusena mozem tam za rok 2009 vypisat vsade nuly?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Robila si vôbec nejaké účtovníctvo? Vyzerá to tak, že sa snažíš vyplniť výkazy bez vedenia účtovníctva.

    evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

    evelyn23
    To nieje pre mna, ale pre kamaratku, mala zivnost ako kadernicka a priniesla mi len knihu pokladnice, faktury a bloky a DP z minuleho roku. Nic viac k tomu nemam. Prepacte ze sa pytam mozno hluposti, ale neviem ako jej mam vypisat tie vykazy ak zrusila zivnost pocas roka. Potrebujem od nej este nejake papiere?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    A v min. roku viedla účtovníctvo a uplatňovala si výdavky (k DP 2008 potom mali byť aj výkazy) alebo paušál?

    evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

    evelyn23
    K DP 2008 ma vykazy, ale v tom o maj. a zav. ma vsade nuly okrem riad. 10, tam ma sumu 4116 (tato suma je aj na riad.21).

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    evelyn23 Pozri príspevok
    To nieje pre mna, ale pre kamaratku, mala zivnost ako kadernicka a priniesla mi len knihu pokladnice, faktury a bloky a DP z minuleho roku. Nic viac k tomu nemam. Prepacte ze sa pytam mozno hluposti, ale neviem ako jej mam vypisat tie vykazy ak zrusila zivnost pocas roka. Potrebujem od nej este nejake papiere?
    Ak nemá bankový účet, tak by to mohlo byť všetko.

    Nezabudni v peňažnom denníku nahodiť ten počiatočný stav pokladne k 1.1.09 (samozrejme už v €).

    evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

    evelyn23
    Cize ak nema ziadne peniaze na ucte ani v hotovosti, mozem uviest vsade nuly? Pochopila som spravne?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    evelyn23 Pozri príspevok
    Cize ak nema ziadne peniaze na ucte ani v hotovosti, mozem uviest vsade nuly? Pochopila som spravne?
    Ak máš všetko zaúčtované a nemá nič v hot,. na účte, nemá pohľadávky, záväzky ani majetok, tak budú všade 0.

    evelyn23 je offline (nepripojený) evelyn23

    evelyn23
    A do tych vykazov uvediem: "za obdobie" od 01/2009 do 09/2009? Vykaz bude tiez k 30.9.2009 alebo k 31.12.2009?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.