Zavrieť

Porady

prílohy daňového priznania

Aké sú povinné prílohy k daňovému priznaniu, okrem výkazu o majetkoch a záväzkoch, príjmoch a výdavkoch, potvrdeniach o návšteve školy kvôli daňovému bonusu na deti? Účtujem v jednoduchom účtovníctve.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slvk Pozri príspevok
    Aké sú povinné prílohy k daňovému priznaniu, okrem výkazu o majetkoch a záväzkoch, príjmoch a výdavkoch, potvrdeniach o návšteve školy kvôli daňovému bonusu na deti? Účtujem v jednoduchom účtovníctve.
    záleží od druhu príjmov, ktoré priznávaš, napr. kopie potvrdenia o zrazenom úroku,
    pri DB - rodné listy detí
    pri uplatnení NČZD na manželku - sobášny list
    pri príjmoch zo závislej činnosti - kopia potvrdenia o zdanitelnej mzde

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    slvk Pozri príspevok
    Aké sú povinné prílohy k daňovému priznaniu, okrem výkazu o majetkoch a záväzkoch, príjmoch a výdavkoch, potvrdeniach o návšteve školy kvôli daňovému bonusu na deti? Účtujem v jednoduchom účtovníctve.
    Ak si uplatňuješ napr. aj životnú poistku, tak aj potvrdenie z poisťovne o zaplatenom poistnom pre účely uplatnenia nezdan.položky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nikulik Pozri príspevok
    Ahojte, poprosim vas...ak szčo ma pausalne vydavky uplatnovane 40% nema deti ani manzelku, vypisuje DP FO B, co ma prilozit k danovemu priznaniu? Len min.roku od marca ma zivnost. Ma len 5 faktur OFA + zmluva o dielo jedna a jedna DFA, a poistne zaplatene do Vszp, musi nieco prikladat?
    nie, nemusí. Evidenciu pohladávok si nechá doma - pre prípadnú kontrolu.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Mirka.V Pozri príspevok
    chcem sa spýtať, mám klienta, ktorý mi doniesol podklady za rok 2010. spracovala som a idem vypisovať DP + prílohy. chcem sa pozrieť na Výkazy z min.roka a ... vidím len DP. vôbec mu neboli urobené predchádzajúcou účtovníčkou výkazy o príjmoch a výdavkoch, a majetku a záväzkoch. ako je to? viete mi poradiť, či v niektorých prípadoch sa to nemusí podávať k DP ako povinná príloha? Ďakujem pekne
    Ak neprikladal výkazy k DP v minulom roku, tak uplatňoval výdavky percentom z príjmov.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte, poprosim vas...ak szčo ma pausalne vydavky uplatnovane 40% nema deti ani manzelku, vypisuje DP FO B, co ma prilozit k danovemu priznaniu? Len min.roku od marca ma zivnost. Ma len 5 faktur OFA + zmluva o dielo jedna a jedna DFA, a poistne zaplatene do Vszp, musi nieco prikladat?

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    chcem sa spýtať, mám klienta, ktorý mi doniesol podklady za rok 2010. spracovala som a idem vypisovať DP + prílohy. chcem sa pozrieť na Výkazy z min.roka a ... vidím len DP. vôbec mu neboli urobené predchádzajúcou účtovníčkou výkazy o príjmoch a výdavkoch, a majetku a záväzkoch. ako je to? viete mi poradiť, či v niektorých prípadoch sa to nemusí podávať k DP ako povinná príloha? Ďakujem pekne

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    cloe Pozri príspevok
    Ak neprikladal výkazy k DP v minulom roku, tak uplatňoval výdavky percentom z príjmov.
    hm ... zdá sa že nie .... riadne viedol účtovníctvo JU a uplatňoval preukázeteľné výdkavky. takže treba to asi dorobiť, však? Ďakujeme pekne a ešte sa spýtam. ...ak má majetok v podnikaní tak do výkazu majetku sa dáva OC - odisy? alebo stále OC. Ďakujem pekne

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Mirka.V Pozri príspevok
    hm ... zdá sa že nie .... riadne viedol účtovníctvo JU a uplatňoval preukázeteľné výdkavky. takže treba to asi dorobiť, však? Ďakujeme pekne a ešte sa spýtam. ...ak má majetok v podnikaní tak do výkazu majetku sa dáva OC - odisy? alebo stále OC. Ďakujem pekne
    Obstarávacia cena mínus odpisy.

    prílohy daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.