Zavrieť

Porady

Sukromne vozidlo - PHM

Dobry den,
chcela som sa spytat,ako je to v PU pri vyuzivani sukromneho vozidla vo firme. Mame totiz firmu a kazdy den sa jazdi sukromnym vozidlom za zakaznikmi,nakupovat tovar a pod.Bloky za benzin nemam.
Treba na kazdy jeden den vypisovat cestak, alebo sa to da riesit mesacne?
Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Ak nechcete robit cestak na kazdu cestu osobitne, staci urobit jeden "suhrnny"cestak / mesiac, ale treba dat pozor, aby tam boli presne uvedene vsetky jazdy co najpresnejsie (datum, ciel cesty, ucel, pocet km, ake auto bolo pouzite ....) a ak chcu preplatit aj nahradu za nacerpane PHM, bude treba aj blocky z toho obdobia, aby bolo mozne urcit cenu PHM platnu v case a mieste cerpania.

    poorka je offline (nepripojený) poorka

    poorka
    Rozalaia Pozri príspevok
    Ak nechcete robit cestak na kazdu cestu osobitne, staci urobit jeden "suhrnny"cestak / mesiac, ale treba dat pozor, aby tam boli presne uvedene vsetky jazdy co najpresnejsie (datum, ciel cesty, ucel, pocet km, ake auto bolo pouzite ....) a ak chcu preplatit aj nahradu za nacerpane PHM, bude treba aj blocky z toho obdobia, aby bolo mozne urcit cenu PHM platnu v case a mieste cerpania.
    a nedalo by PHM uhradit pausalne bez blockov?
    dakujem

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    nestaci, treba preukazat cenu platnu v danom case na danom mieste .... najlepsie dokladom o nakupe

    Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

    Maaaria
    Dobry den Poradaci!
    moja otazka suvisi so sukromnym autom, ale nie s PHM. len som tu nenasla takuto temu, tak moju otazku zaradim sem.
    s.r.o. ma auto, ktore nema zaradene v OM, ale pouzivaho len na sluzobne ucely. spotrebu PHM davame do nakladov, len teraz auto bolo v oprave a neviem ci aj naklady na opravu auta mozem zauctovat do nakladov a zaroven si odpocitat DPH. Poradite mi niekto? dakujem velmi pekne

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Maaaria Pozri príspevok
    Dobry den Poradaci!
    moja otazka suvisi so sukromnym autom, ale nie s PHM. len som tu nenasla takuto temu, tak moju otazku zaradim sem.
    s.r.o. ma auto, ktore nema zaradene v OM, ale pouzivaho len na sluzobne ucely. spotrebu PHM davame do nakladov, len teraz auto bolo v oprave a neviem ci aj naklady na opravu auta mozem zauctovat do nakladov a zaroven si odpocitat DPH. Poradite mi niekto? dakujem velmi pekne
    Ak je zmluva o prenájme, tak môže ísť do nákladov aj oprava auta a je aj nárok na odpočet DPH, ak nie je zmluva o prenájme tak do nákladov idú iba paušálne náhrady podľa odjazdených kilometrov a v tom sú zahrnuté všetky náklady

    poorka je offline (nepripojený) poorka

    poorka
    babi2 Pozri príspevok
    Ak je zmluva o prenájme, tak môže ísť do nákladov aj oprava auta a je aj nárok na odpočet DPH, ak nie je zmluva o prenájme tak do nákladov idú iba paušálne náhrady podľa odjazdených kilometrov a v tom sú zahrnuté všetky náklady
    A ak nie je zmluva o prenajme,tak sa neodpocitava DPH ani pausalne?
    dakujem

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    poorka Pozri príspevok
    A ak nie je zmluva o prenajme,tak sa neodpocitava DPH ani pausalne?
    dakujem
    Nie, nie je nárok na odpočet DPH, nárok je iba na paušálne náhrady, tzv. kilometrovné

    Sukromne vozidlo - PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.