Zavrieť

Porady

znova material alebo rezia

Dobry den,
pri vypisovani tlaciva vykaz o maj a zav. som narazila na problem kam s drobnym majetkom pohoda mi to uctuje do nakupu materialu pri vytlaceni vykazu sa ma pyta ci chcem drobny majetok dat do zasob. Tak som trochu zneistela, citala som vela prispevkov , ale nie je to jednoznacne. Napr. podnikatel kupil fotoaparat soft mi to dal do maerialu, ale podla mna je to prev. rezia. Tak ako to je správne.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    áno, drobný majetok sa účtuje do materiálu a ak si ho ešte nezačala užívať, tak ho uvedieš i v kolonke zasoby vo vykaze MaZ. ak ho uz ale uzivas, v zasobach ho neuvedieš.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Saskia Ulicna Pozri príspevok
    Dobry den,
    pri vypisovani tlaciva vykaz o maj a zav. som narazila na problem kam s drobnym majetkom pohoda mi to uctuje do nakupu materialu pri vytlaceni vykazu sa ma pyta ci chcem drobny majetok dat do zasob. Tak som trochu zneistela, citala som vela prispevkov , ale nie je to jednoznacne. Napr. podnikatel kupil fotoaparat soft mi to dal do maerialu, ale podla mna je to prev. rezia. Tak ako to je správne.

    Dakujem


    do materiálu sa účtuje aj hmotný majetok podľa §13, ods.7. čiže je to materiál

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    ak máš drobný majetok na sklade čiže si ho ešte nezačala používať tak by to malo byť v kolonke nákup mater.

    znova material alebo rezia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.