Zavrieť

Porady

zdravotné poistenie

ak szčo nemal žiadne príjmy ani vydavky, zamestnal sa na celý rok do firmy...
nemusí si platiť povinné zdrav. poistenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Este ma napada, ak tym ze zamestnal sa do firmy znamena ze nebude vykonavat cinnost SZCO a bude iba zamestnancom, tak sa da zivnost pozastavit na urcite obdobie, vtedy odvody do zdravotnej poistovne platit nemusi.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Odpoved na túto otázku dá szco vypracovanie RZZP za rok 2009 , ktoré podá do 31.3.2010 vo svojej zdravotnej poisťovni.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ak sa nemylim, tak SZCO musi platit zdravotne poistenie bez ohladu na to ci dosiahol prijmy alebo nie... existuje preto minimalny vymeriavaci zaklad, a ten je tusim 295,50 eura.... a 14 percent je tusim sadzba poistneho.

    http://www.szco.sk/index.php?id=kalkulacka7

    ak sa mylim, opravte ma

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    Ďakujem, aj ja si myslím- aj keď sa zamestnal a nemal žiadne príjmy ani výdavky: do zdravotnej platiť mal

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    a ešte jedna otázka- ak manželka zarobila 2043,28€- zníženie zákl. dane na manželku v dp bude 2012,85€?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zdroj : http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=528

    [hore]SZČO V SÚBEHU PLATITEĽOV


    SZČO, ktoré sú popri samostatnej zárobkovej činnosti aj zamestnancami alebo osobami, za ktoré odvádza poistné štát (poistenci štátu), pri dodržaní ďalších podmienok, uvedených v zákone, nemajú zákonom stanovenú výšku tzv. povinného minimálneho preddavku. Uvedené znamená, že ak SZČO, ktorá je zároveň zamestnancom alebo poistencom štátu, vyjde z ročného zúčtovania poistného preddavok v nižšej sume ako je minimálny povinný preddavok, počnúc platbou za mesiac júl platí preddavky v takej výške, v akej jej z ročného zúčtovania vyšla. Ak jej výška preddavku vyjde v nižšej čiastke ako je 3 €, preddavky nemusí odvádzať.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    slavka124 Pozri príspevok
    a ešte jedna otázka- ak manželka zarobila 2043,28€- zníženie zákl. dane na manželku v dp bude 2012,85€?
    Prosím ťa načo sa pýtaš?
    Nerozumiem.

    A čo sa týka szčo, prečítaj si môj další príspevok, ide o súbeh a platia iné pravidlá. A výšku odvodov do ZP stanoví výpočet RZZP.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zk24 Pozri príspevok
    :-( tak beriem spat svoju odpoved.
    Nemusíš,
    to je novinka a platí od júla 2010

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zk24 Pozri príspevok
    Tak potom ked slavka hovori v minulom case, tak mal platit ...
    Odpoved na túto otázku dá RZZP podané do 31.3.2010 v príslušnej zdravotnej poisťovni.

    Podľa mňa nemal, ale záleží od príjmov, kt. SZCO dosiahol.

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    Ahojte , vypĺňam tlačivo na RZZP 2009 no a SC a tam je , že "vymeriavací základ podľa § 13 ods. 7 zákona " a ďalej , že " Minimálny základ " neviem sa dopátrať. Poraďte mi prosím, kde to nájdem alebo mi to napíšte :-) ďakujem

    renča123 je offline (nepripojený) renča123

    renča123
    Ahojte, chcem sa spýtať na súbeh SZČO a zamestnanca. Po dobu zamestnania platil odvody na zdrav. poistenie vo výške vypočítanej podľa RZZP (do 31.1.), po skončení zamestnania musí hneď od februára platiť v min. výške (44,73 €)? Je to správne? Ďakujem.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Áno, musí platiť aspoň v minim.výške t.j. 44,73 € (pokiaľ z RZZP nevypýva platiť viac)

    tibusik je offline (nepripojený) tibusik

    tibusik
    Prosim o info, som student + SZCO. Aku sumu zarobku za rok 2010 nesmiem prekrocit, aby som nemusel platit do zdravotnej poistovne (za studenta plati stat). Pri akej sume musim platit do socialnej poistovni ? Vdaka Juri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.