Zavrieť

Porady

úhrada faktúry - súrne

dobrý deň,
poprosila by som o radu....ak živnostník chce dať do nákladov faktúry za pevnú linku + internet...a boli hradené z manželkinho účtu..je to možné ak k účtovníctvu priloží manželkine výpisy z účtu??

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Anna123 Pozri príspevok
    Dobrý deň, zachytila som informáciu, že úhrady faktúr už nemožno realizovať v hotovosti ale neviem od akej fin. čiastky. Platí už toto nariadenie?
    kuk do tejto témy:

    http://www.porada.sk/t87509-p12-potr...okladnicu.html

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Anna123 Pozri príspevok
    Dobrý deň, zachytila som informáciu, že úhrady faktúr už nemožno realizovať v hotovosti ale neviem od akej fin. čiastky. Platí už toto nariadenie?
    Zatiaľ je to ešte možné. Avšak od 1.1.2011, má povinnosť každý príjem a výdaj uskutočníť prostredníctvom elektronickej registračnej pokladnice.

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Podľa mňa je to podobne ako keď zamestnanec nakupuje pre firmu a úhradu vykonáva súkromnou kartou. V tomto prípade sa to rieši výdavkovým poklad. dokladom (ako vydaná hotovosť pre zamestnanca- podnikateľa) bez ohľadu na vlastníka účtu z ktorého bola úhrada vykonaná. Keďže nie je možne zaúčtovať úhradu z účtu zamestnanca (manželky) zaúčtuje sa to ako úhrada v hotovosti. To je bežná prax na Slovensku.

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Dobrý deň, zachytila som informáciu, že úhrady faktúr už nemožno realizovať v hotovosti ale neviem od akej fin. čiastky. Platí už toto nariadenie?

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Tá informácia znela, že faktúry napr. nad 2000 € už nebude možné zaplatiť v hotovosti ale len cez účet v banke. Takže to neplatí. Ďakujem.

    veeronika je offline (nepripojený) veeronika

    veeronika
    prepáčte, že vstupujem do témy,

    vystavené faktúry + PPD o ich úhrade v hotovosti - účtujem s PPD aj keď máme ERP, jeden mi povedal, že to je správne, no iný povedal, že musím len s ERP dokladom účtovať,
    prosím čo je teda správne podľa zákona? ďakujem za odpoveď
    Naposledy upravil veeronika : 14.06.10 at 07:48

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    veeronika Pozri príspevok
    prepáčte, že vstupujem do témy,

    vystavené faktúry + PPD o ich úhrade v hotovosti - účtujem s PPD aj keď máme ERP, nemal by byť doklad z tejto pokladne, alebo môže byť len PPD ?
    Zákon č. 289/2008 Z. z. o používaní elektronickej registračnej pokladnice:

    § 18
    Prechodné ustanovenia
    (1) Podnikateľ, ktorý má povinnosť používať elektronickú
    registračnú pokladnicu na evidenciu tržieb,
    môže používať elektronickú registračnú pokladnicu
    podľa doterajšieho predpisu
    21) najneskôr do 31. decembra
    2010. Pri používaní takejto elektronickej registračnej
    pokladnice podnikateľ postupuje podľa doterajšieho
    predpisu
    21) najneskôr do 31. decembra 2010.

    Odvolávka pod čiarou znie: 21) Vyhláška Ministerstva financií Slovenskej republiky č. 55/1994 Z. z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v znení neskorších predpisov.
    To znamená, ak ste začali používať elektronickú registračnú pokladnicu pred účinnosťou tohto zákona (postupovali ste podľa Vyhlášky Ministerstva financií Slovenskej republikyč. 55/1994 Z. z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou), vaša povinnosť vystavovať doklad prostredníctvom elektronickej registračnej pokladnice vzniká od 1. 1. 2011.

    úhrada faktúry - súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.