Zavrieť

Porady

Neplatca DPH - ovplyvnenie počtu zákaziek

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Zdravim Vas,

Potreboval by som vediet Vas nazor, ak mam internetovy obchod z elektronikou atd. a som neplatca DPH je moj predpoklad spravny, ze to ovplivnuje pocet objednavok. Ze firmy (Platcovia DPH) odomna nebudu tovar kupovat? Teda ten kto si vsimne, ze som neplatca DPH?
Ak mam pravdu a mate skusenosti o ake % zakaziek prichadzam? (odhad)

Dakujem
Naposledy upravil Dav : 27.03.10 at 11:33
Usporiadat
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
myslim ze nie o vela.
0 0
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

ahoj, % nedokazem odhadnut, ale robila som v elektronike a kazdy z mojho okolia, kto ma zivnost, snazi sa elektroniku nakupovat na zivnost - fotak, kamera, televizor, monitory, notebooky, tlaciarne, dokonca aj veze - zo vsetkeho si podnikatel moze odpisat DPH aj ked to vlastne kupi domov (hoci by teda nemal, ale sme na slovensku, kde sa bezne robia horsie veci). urcite je to velmi vela ludi a som presvedcena,ze fakt, ze si neplatca znamena, ze pre vsetkcyh tychto ludi si drahsi o 19% ako tvoja konkurencia, co je strasne vela. dokonca aj nepodnikatelia casto kupia elektroniku, blok daju do nakladov znamemu so ZL a on im vyplati DPH, ktoru si odrata.
Nikto, kto je platca DPH si u teba nekupi, preco by mal, ked inde to ma o 19% lacnejsie.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
no fasa a teraz si predstavte ze okrem elektroniky poskytujem aj sluzby v oblasti IT konkretne tvorba webstranok, domeny, webhosting cize vacsinou pre firmy takze asi sa mi oplati byt platcom ze?
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Určite...
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no ale ti podnikatalia si vedia kupit elektroniku aj vo velkoobchode... v tych IT sluzbach tam uz je to dost problem,... lenze ako platca dph zase to dph aj budes platit a pozor na to nie su to male sumy, ja keby som nemusel byt tak si vyberiem moznost nebyt platcom(ak by som mal len obchod) tak si to radsej zrataj este
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Myslim, ze v pripade IT sluzieb je lepsie v mojom pripade byt platcom ako neplatcom DPH. či?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
MatoB Pozri príspevok
Myslim, ze v pripade IT sluzieb je lepsie v mojom pripade byt platcom ako neplatcom DPH. či?
v tomto pripade asi ano i ked asi budes musiet zvysit ceny.
Naposledy upravil padro : 29.03.10 at 21:02
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

MatoB Pozri príspevok
no fasa a teraz si predstavte ze okrem elektroniky poskytujem aj sluzby v oblasti IT konkretne tvorba webstranok, domeny, webhosting cize vacsinou pre firmy takze asi sa mi oplati byt platcom ze?
pri doménach a webhostingu DPH zaváži, pri IT službách typu tvorba webov podľa mňa nie, nebýva s tým problém. No a v čom je problém že by si sa nemohol stať dobrovoľným platcom DPH?
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Nepochopil som teraz co myslis slovom "DPH zaváži" . V nicom neni problem, ňevím.
Naposledy upravil MatoB : 08.04.10 at 07:49 Dôvod: Musel som odstranit IQ lebo marjankaj sa domna navaza
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MatoB Pozri príspevok
JAko IQ mam nad 130 ale nepochopil som teraz co myslis slovom "DPH zaváži" . V nicom neni problem, ňevím.
S takým IQ by si si mohol pozrieť zákon o DPH. Tam je to všetko napísané.

Ak budeš fakturovať iba služby tak napríklad namiesto 100 € budeš ako platca DPH fakturovať + 19% teda 119 € a tých 19 € budeš musieť odviesť na DÚ. Od toho si budeš môcť odpočítať DPH ktorú zaplatíš na vstupe(záleží na tebe, čo si tam dáš auto alebo iné)
Tvojmu zákazníkovi bude jedno či zaplatí 100 € a neodpočíta si žiadnu DPH alebo zaplatí 119 € a odpočíta si 19 € od svojej daňovej povinnosti.
Ty budeš mať starosti navyše s evidovaním DPH a podávaním daňových priznaní každé tri mesiace.
Ak predávaš tovar, tam je to iné tam sa ti to asi oplatí. Na vstupe si môžeš uplatniť odpočet DPH, ktorú si zaplatil pri nákupe tovaru.

Takže daj si to do tabuľky a rátaj. Ty vieš svoje obraty. A zisk si asi budeš vedieť vyrátať. To je to o čo tu ide.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
S takým IQ by si si mohol pozrieť zákon o DPH. Tam je to všetko napísané.

Ak budeš fakturovať iba služby tak napríklad namiesto 100 € budeš ako platca DPH fakturovať + 19% teda 119 € a tých 19 € budeš musieť odviesť na DÚ. Od toho si budeš môcť odpočítať DPH ktorú zaplatíš na vstupe(záleží na tebe, čo si tam dáš auto alebo iné)
Tvojmu zákazníkovi bude jedno či zaplatí 100 € a neodpočíta si žiadnu DPH alebo zaplatí 119 € a odpočíta si 19 € od svojej daňovej povinnosti.
Ty budeš mať starosti navyše s evidovaním DPH a podávaním daňových priznaní každé tri mesiace.
Ak predávaš tovar, tam je to iné tam sa ti to asi oplatí. Na vstupe si môžeš uplatniť odpočet DPH, ktorú si zaplatil pri nákupe tovaru.

Takže daj si to do tabuľky a rátaj. Ty vieš svoje obraty. A zisk si asi budeš vedieť vyrátať. To je to o čo tu ide.
marjankaj nehnevaj sa namna ale mozes mi, prosim, ta povedat preco robis so mna debila???
Ja som sa nepytal ako sa plati a pripocitava DPH a ani ako sa odvadza ale, ze nechapem slovnemu spojeniu s prispevku cislo 9. Dakujem za sprijemnenie dna.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

dolfort Pozri príspevok
pri doménach a webhostingu DPH zaváži, pri IT službách typu tvorba webov podľa mňa nie, nebýva s tým problém. No a v čom je problém že by si sa nemohol stať dobrovoľným platcom DPH?
Myslel to tak že pri doménach a webhostingu by ti pomohlo ak by si bol plátca DPH.....zrejme by ťa oslovilo viac firiem ktorí sú plátcami DPH aby si to mohli odpočítať
4 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
MatoB Pozri príspevok
marjankaj nehnevaj sa namna ale mozes mi, prosim, ta povedat preco robis so mna debila???
Ja som sa nepytal ako sa plati a pripocitava DPH a ani ako sa odvadza ale, ze nechapem slovnemu spojeniu s prispevku cislo 9. Dakujem za sprijemnenie dna.
nechapem tvoju reakciu ved ti to vysvetlila.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
padro Pozri príspevok
nechapem tvoju reakciu ved ti to vysvetlila.
A kedy som sa ja pytal ako sa pripocitava DPH odvadza DPH a podobne?????
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
A pochybujem ze zakon o DPH mi povie ci je lepsie v pripade poskytovania webhostingu byt alebo nebyt platcom
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dan Pozri príspevok
Myslel to tak že pri doménach a webhostingu by ti pomohlo ak by si bol plátca DPH.....zrejme by ťa oslovilo viac firiem ktorí sú plátcami DPH aby si to mohli odpočítať
Tým firmám môže byť naozaj jedno, či zaplatia 100 € za faktúru a neodpočítajú si nič, alebo zaplatia 119 € a o tých 19 € zaplatia menej DPH daňovému úradu.
Ak budeš platca DP, pribudne ti administratívy, viac budeš platiť za účtovníctvo, nebudeš si môcť uplatňovať paušálne výdavky....

Veď nech sa spýta svojho účtovníka, alebo si nájde lepšieho. Ten vie aké má príjmy a výdavky. Treba vychádzať z konkrétnych údajov. Ak presiahne obrat 49790 € za 12 predchádzajúcich mesiacov, tak je povinný sa zaregistrovať ako platca DPH. Ale to by ten jeho účtovník mal vedieť.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MatoB Pozri príspevok
A pochybujem ze zakon o DPH mi povie ci je lepsie v pripade poskytovania webhostingu byt alebo nebyt platcom
Veď si vyrátaj aký budeš mať zisk ako platca a ako neplatca DPH. A porovnaj.
Cieľom podnikanie je dosiahnutie zisku. Alebo ty máš iné kritériá? Okrem toho že podnikáš ako s.r.o., môžeš podnikať aj ako fyzická osoba. Tak si to budeš môcť porovnať aj v praxi. s.r.o. bude platiteľ, a FO bude neplatiteľ.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
MatoB Pozri príspevok
A kedy som sa ja pytal ako sa pripocitava DPH odvadza DPH a podobne?????
ved otom to je
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Okrem toho že podnikáš ako s.r.o., môžeš podnikať aj ako fyzická osoba. Tak si to budeš môcť porovnať aj v praxi. s.r.o. bude platiteľ, a FO bude neplatiteľ.
Zaujimavy navrh ked bude viacej lovov a viac casu tuto moznost mozno vyuzijem
Priznam sa ale uvazoval som nad tymto nedavno.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MatoB Pozri príspevok
Zaujimavy navrh ked bude viacej lovov a viac casu tuto moznost mozno vyuzijem
Priznam sa ale uvazoval som nad tymto nedavno.
Na založenie živnosti ti stačí 3,32 € toľko snáď máš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať