Zavrieť

Porady

zastepenie marhule

musim vykopat jednu marhulu ktora ma velmi chutne plody. Vedel by ju niekto z okolo BA zastepit? kolko stoji taka sluzba? podpnik nemam. Oplati sa to vobec?
Naposledy upravil alltracboy : 27.03.10 at 18:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Je možné očkovanie na forkerta, len teda vrúbeľ bolo treba odrezať už pred pár dňami.
    Dalo by sa to však risknúť aj teraz napriamo zo stromu okamžite na podpník. Bolo by dobre zistiť od toho kto marhulu sadil, ako ju získal. Možno je to odroda ktorá sa dá získať, alebo je to semenáč a to by bolo zaujímavé.
    Zistite o čo ide. Ak to je semenáč má význam to zachraňovať, ak to bolo kúpené niekde v škôlke, bude to len odroda "bežná", možno niektorý s klonov "Maďarskej".
    Je treba aby ste sa rozhodli rýchlo, pretože sa to dá urobiť teraz, včera bolo neskoro a najbližšie až začiatkom juna očkovaním na bdiace očko.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Marhule sa väčšinou očkujú, to sa robí v lete. Ak by som to robil ja, chcel by som cca 5 až 15 € za jeden stromček, záviselo by to od viacerých vecí, čiže sa to neoplatí, lebo hotový stromček je lacnejší a hneď, ale možno sa nájde niekto lacnejší.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    no mam viacero marhul ale tato ja uzasne dobra.. sladka.. aromaricka, kazdemu chuti. Horsie je ze bude musiet ist von do velkej noci. Ako aj moc marhule nemusim, ale ako som pisal chuti ludom okolo. Mozno bude otec vediet co je to za odrodu, ale to pochybujem. Potom by si mohol kupit novu. zatial jedina 100% moznost ako ju zachranit je spravit stromcek priamo z tejto.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Myslím, že teraz sa to nedá. Napadá ma in vitro, ale to je skoro to isté

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    v zahrade bola asi 50-60 rocna marhula ktoru zlomila vichrica. a tento co treba vykopat je zastepeny z tej starej. skusim zistit nieco.. a opytam sa rodicov ci to vobec chcu skusit rozmnozit. Mozno sa da taka marhula bezne kupit.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    cize bola to marhula ktora bola zastepena do slivky.. a okoliu je jedno ci sa zachova, takze nebudem okolo toho robit cirkus. bola aj dost nachylna na choroby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.