Zavrieť

Porady

nastavenie casoveho servera - router dlink 2641-R

Caute, potreboval by som poradit ako mam nastavit na routri D-Link 2641-R systemovy cas pomocou automatickej sinchronizacie s casovym serverom SNTP. Skusal som tam zadat time.windows.com ale vyhodilo chybu a nebolo mozne zosinchronizovat cas, neviem presne ci time.windows.com podporuje protokol SNTP.
Ak mi viete poradit nejaky casovy SNTP server na tento router tak Vam budem vdacny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

    Lukáš 142
    salvosko Pozri príspevok
    Skus si pozrieť tu http://www.pool.ntp.org/en/, najlepšie asi sk.pool.ntp.org.
    Dik, a je su nejake rozdieli v odchylkach medzi tymi casovymi NTP servermi alebo nie, podla coho zistim, ze ktory je najlepsi?

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Je úplne jedno ktorý ... pokiaľ na to nechceš stavať niečo brutal doležité ale to by si mal asi iný router. Ak sa nemýlim práve preto je ten pool že reálny ani nevidíš a použije sa ten "najvhodnejší" ktorý je v poole. Som to skúsal z mojho routera a ten sk.pool.ntp.org v pohode funguje.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Lepsi je ten pool je to je balancer a jednak ta da na najdostupnejsi server a jednak riesi ak by niektory nesiel, ja mam nan suepr konekt:

    Code:
    slavko@ezekiel ~ $ ping sk.pool.ntp.org
    PING sk.pool.ntp.org (194.160.198.100) 56(84) bytes of data.
    64 bytes from fribiesdi.pf.unipo.sk (194.160.198.100): icmp_seq=1 ttl=59 time=6.78 ms
    stale ta da inde co ti ale moze byt jedno

    Code:
    slavko@ezekiel ~ $ ping sk.pool.ntp.org
    PING sk.pool.ntp.org (92.240.244.202) 56(84) bytes of data.
    64 bytes from kenny.oneemedia.com (92.240.244.202): icmp_seq=1 ttl=60 time=0.412 ms
    64 bytes from kenny.oneemedia.com (92.240.244.202): icmp_seq=2 ttl=60 time=0.463 ms

    nastavenie casoveho servera - router dlink 2641-R

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.